Sport.pl

Piłka ręczna. Remis Polski z Białorusią. Koniec szans na Euro 2018? "Czarno widzimy przyszłość piłki ręcznej"

Krzysztof Smajek
07.05.2017 21:52
To było spotkanie, które nasi piłkarze ręczni powinni wygrać. W Płocku Polska tylko zremisowała z Białorusią 27:27. W praktyce oznacza to koniec marzeń o wyjeździe naszej reprezentacji na mistrzostwa Europy 2018 - Remis 27:27 z Białorusią to wynik, który oznacza dla polskich piłkarzy ręcznych koniec szans na Euro 2018. Ale tak naprawdę wiedzieliśmy już od czwartku, że pierwszy raz od wielu lat naszej reprezentacji nie zobaczymy na wielkiej mistrzowskiej imprezie. Czarno widzimy przyszłość piłki ręcznej - komentuje Łukasz Jachimiak ze Sport.pl.
Więcej o:
Komentarze (14)
Zaloguj się
 • taka_jest_prawda

  Oceniono 4 razy 4

  Zmieńcie w tytule znak zapytania na potrójny wykrzyknik.

 • czupakabralbn

  Oceniono 6 razy 4

  oj dobra przestańcie pierdzielić. w sporcie jak we wszystkim innym są lata tłuste i lata chude. trzeba z porażek wyciągać wnioski, uczyć się na błędach swoich i cudzych i kiedyś znowu będzie dobrze.

 • badziewiak66

  Oceniono 3 razy 1

  Jeszcze niedawno w podobnym stylu przegrywała taśmowo reprezentacja Niemiec, która przechodziła kilkuletnią zmianę pokoleniową. Różnica jest "tylko" taka , że Niemcy mieli , mają i będą mieli bardzo silną ligę piłki ręcznej i pieniądze, jakie chętnie wykładają na ręczną. U nas próba budowy podobnej ligi nie ma szans, państwo, a raczej władze polityczne, wolą zdecydowanie siatkówkę, która jest sportem związanym z mniejszymi nakładami i mniejszym ryzykiem. W siatkówkę, na świecie , na poważnie, grają cztery kraje ( Brazylia, Rosja, Włochy i Polska ) i zawsze jest szansa na sukces. W ręczną tylko w Europie na wysokim poziomie gra co najmniej 10 reprezentacji. Włodarze IIHF starają się do tego grona dołączyć kraje z Ameryki Południowej i Azji. Robi sie ciasno, i na swoją kolej trzeba czekać dłużej, na co politycy nie mają czasu. W polityce sukces w sporcie to jedno z najważniejszych narzędzi utrzymywania władzy. Kalkulacja jest prosta, stawia się na takie rozwiązania które są mniej kosztowne i obarczone minimalnym ryzkiem. Kto ma wspierać ręczna w Polsce ? Polski biznes jest słaby, w mniejszych miastach zaangażwoany od lat w koszykówkę, w żużel albo w siatkówkę i piłkę nożną. System gospodarczy Polski nie generuje nowych milionerów, państwo nie stwarza do tego ani warunków prawnych , ani ekonomicznych ( co jest zrozumiałe ). Polska jest za biedna na piłkę ręczną. Dlatego nikt nie zdyskontował sukcesów "brylantowego" pokolenia genialnych Bieleckiego, Szmala, Jureckich i LIjewskich. Udało się stworzyć Vive, co jest ewenementem w historii polskiego sportu. To jedyny klub który wygrał prestiżową Ligę Mistrzów. Nie liczę tu Płomienia MIlowice, który dokonał podobnej rzeczy w siatkówce w sezonie 1977/1978, bo wtedy w siatkówkę grały w zasadzie Demoludy. Przeczytaliście uważnie ? Mimo wielkich nakładów na siatkówkę nie udało się ani jednmu polskiemu klubowi wygrać Ligi Mistrzów po 1989 roku. Vive jak inne potęgi kontynentu musi sięgać po graczy z zagranicy jeżeli chce być w elicie. Bardzo dobrze zarabia sie w ręczną tylko w Kielcach i dobrze w Płocku. To za mało by mieć nadzieję na pokoleniową ciągłość suckesów w tej dyscyplinie.

 • rolfy

  Oceniono 4 razy 0

  Za czasów Trenera Wenty było OK, ale nie - musiał beton się przyczepić ... :-(

 • albacor

  Oceniono 1 raz -1

  Kolejna dobra zmiana, czyli wszystko w pisdu...............

 • malkontent58

  Oceniono 3 razy -1

  "najlepiej" jak działacze zatrudnią jeszcze więcej obcokrakowców, niestety najczęściej cienkich obcokrajowców z trenerami na czele(!!!), a naszym młodym szczypiornistom pozostanie ława lub co najwyżej granie na dalekim zapleczu

 • caramba102

  Oceniono 3 razy -1

  i jak żyć, nj. p. jachimek ze sport pl ? niewielu ludzi żyje z wypisywania sportpierdów, więc większość ma gdzieś "przyszłość piłki ręcznej". bravosport czeka na "fachowców".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX