Sport.pl

Piłka ręczna. Dujszebajew przebudowuje drużynę. Co nas czeka we Francji?

Krzysztof Smajek, Patryk Larwiński
16.12.2016 17:32
Polscy piłkarze ręczni rozpoczęli w Kielcach przygotowania do styczniowych mistrzostw świata. We Francji zobaczymy zupełnie inną drużynę niż podczas igrzysk w Rio. - Do zmiany generacji w naszej kadrze musiało dojść - mówi Łukasz Jachimiak, dziennikarz sport.pl. Tałant Dujszebajew ma niepełna miesiąc, żeby zbudować nową drużynę na mistrzostwa świata.
Więcej o:
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • leoleo

  Oceniono 1 raz 1

  jaka zmiana, chłopcy koło 30 i powyżej mają dożywotnie kontrakty ze związkiem i duść...

 • mmaxam

  0

  Dobrze czy źle, przebudowa była konieczna. Już po batach z Chorwacją było to jasne. Oczywiście pytanie czy mamy następców? To się może sprawdzić tylko w praniu!

 • spectator_zm

  0

  Odmłodzenie drużyny było nieodzowne i w dalszej perspektywie nieuniknione. Szkoda tylko, że kontuzja wyeliminowała Michała Jureckiego, a Karol Bielecki i Krzysztof Lijewski nie zostali powołani. Rewolucyjne zmiany niczego dobrego nie wróżą, o czym przekonała nas ostatnio żeńska reprezentacja. Już nie chodzi o te mistrzostwa, ale fatalnie rozpoczęliśmy eliminacje do ME i bardzo poważnie grozi nam brak awansu do tej imprezy. Jeśli nie zagramy na ME, to ta odmłodzona drastycznie kadra nie będzie miała gdzie nabierać doświadczenia i cały ten misterny plan nie wypali.
  Młodych trzeba wprowadzać, ale musza być przy nich też doświadczeni zawodnicy, bo bez nich ciężko im będzie osiągnąć odpowiedni poziom. Nie chodzi o to, by Dzidziuś, Kola i Lijek ciągnęli tę kadrę do Tokio, ale jeszcze na sezon-, dwa powinni zostać, by młodzież przy nich trochę okrzepła. Nie musieliby już przecież grać pierwszoplanowych roli, ale ich obecność w kadrze z pewnością by tym młodszym pomogła i wiele mogliby się od nich nauczyć. Byłaby przynajmniej szansa, że najbliższe lata nie byłyby tak bardzo bolesne, a tak, niestety, będą...

 • al-bundy

  0

  Będzie tak jak u kobiet

 • sir_fred

  Oceniono 2 razy 0

  Czeka nas wielkie lanie. Drużyna praktycznie bez rzutu z rozegrania nie ma czego szukać na takiej imprezie, zwłaszcza że nasi skrzydłowi to nie jakieś wielkie orły. Ciężka ta zmiana pokoleń.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX