Sport.pl

ME piłkarze ręczni. Duńczycy z piwem do Wenty: Wygrajcie z Niemcami!

33 : 32
Informacje
ME piłkarzy ręcznych 2012 - Grupa 1.
Środa 25.01.2012 godzina 16:15
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
18
15
33
Niemcy
17
15
32
Składy i szczegóły
Polska
Wyszomirski, Wichary - Jaszka 3, Lijewski 4, Kuchczyński 5, Tkaczyk 1, Bielecki 4, Wiśniewski 4, B.Jurecki 6, M.Jurecki 1, Tłuczyński 2, Syprzak 3, Zaremba
Niemcy
Heinevetter, Lichtlein - Hens 2, Gensheimer 2, Roggisch 2, Klein 7, Pfahl, Theuerkauf 5, Glandorf 1, Christophersen 1, Groetzki 1, Strobel, Sprenger 7, Kaufmann 3, Haass 1
Sześciopak serbskiego piwa ?Jelen? proponował Bogdanowi Wencie duński dziennikarz. Miała to być zachęta do pokonania w środę Niemców. Dzięki temu Duńczycy mogą mieć szansę na półfinał mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w Serbii.


Zabawna sytuacja miała miejsce we wtorkowe przedpołudnie w hotelu In w Belgradzie, w którym reprezentanci Polski tradycyjnie spotkali się z dziennikarzami.

W pewnym momencie do Bogdana Wenty podszedł dziennikarz z Danii i wręczył mu sześciopak serbskiego piwa "Jelen". - Pokonajcie Niemców - stwierdził. Środowa wygrana Polaków z Niemcami przy jednoczesnym zwycięstwie Danii ze Szwecją da im bowiem półfinał mistrzostw Europy.

Wenta kilkadziesiąt sekund przekonywał duńskiego dziennikarza, że nie weźmie piwa, ale że Duńczycy nie muszą obawiać się braku motywacji ze strony polskich piłkarzy ręcznych.

- Odpowiedziałem mu, że jestem trenerem, że ja nie gram na boisku, ale myślę, że przed meczem z Niemcami każdy z moich zawodników powinien jeszcze raz spojrzeć prosto w siebie. Bo doskonale zdajemy sobie sprawę, że nieważny jest układ tabeli, bo my cały czas walczymy przede wszystkim dla siebie. Bez względu na inne wyniki do wygrania jest przecież jeszcze bardzo dużo - powiedział Wenta mając na myśli awans do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Londynie.

- Powiedziałem duńskiemu dziennikarzowi, że sportowcy lubią piwo i piją piwo, ale to chyba nie jest dobra forma motywacji. Tym bardziej, że przed kamerą może być to odebrane przez EHF [Europejską Federację Piłki Ręcznej] jako pewna forma korupcji - uśmiechał się Bogdan Wenta.

Więcej o:
Komentarze (23)
ME piłkarze ręczni. Duńczycy z piwem do Wenty: Wygrajcie z Niemcami!
Zaloguj się
 • Gość: lolek

  Oceniono 34 razy 34

  Wenta mógł przekać piwo trenerowi Szwecji. :) Zdziwiłby się Dunćzyk. :)))

 • Gość: ZG

  Oceniono 16 razy 12

  Akurat o mobilizajcę na Niemców można być spokojnym. Szczególnie, że musimy wygrać, aby mieć szansę na IO

 • mentice

  Oceniono 12 razy 10

  A trener Szwecji przekazac dalej trenerowi Serbii, bo jak wygramy z Niemcami, to do polfinalow wejda Mecedonczycy. A tak na serio to te piwo sobie Polacy sami nawarzyli wie dunskiego nie potrzebuja.

 • Gość: liju

  Oceniono 10 razy 10

  Powinien wziąć piwo i przekazać je Szwedom żeby przynajmniej zremisowali z Duńczykami i półfinał nasz ;)

 • munmarc

  Oceniono 11 razy 7

  Niemcy i Macedonia muszą zostać wyeliminowane choć nie wierzę za bardzo w awans tych drugich do finału.

 • pawel_sportpl

  Oceniono 7 razy 5

  Mimo wszystko zobaczycie, że Polacy nie wykorzystali jeszcze zapasu szczęścia na tych mistrzostwach - wygrają z Niemcami, a pozostałe mecze ułożą się po ich myśli. Duńczycy, owszem, zrobią pożytek z piwa. Upiją się na smutno.

 • roll

  Oceniono 5 razy 5

  Niedawno pisałem że interesuje mnie tylko złoto,teraz jest już po herbacie. Ale jakby co, to chciałbym by Trener Wenta po meczu z Niemcami miał po co iść z piwem do Serbów by nie odpuścili Macedonii i do Szwedów by zlali dupy Duńczykom.

 • munmarc

  Oceniono 2 razy 2

  Chyba źle napisałem bo są w sumie trzy wolne miejsca - jedno to bezpośredni awans do igrzysk i dwa w turniejach kwalifikacyjnych, więc nawet jeśli Serbowie i Niemcy zajmą pierwsze dwa miejsca w tych mistrzostwach to na 3. i .4 będą drużyny które już mają zapewniony udział w kwalifikacjach (już wiadomo że będą to Hiszpania i Chorwacja). A więc chyba możemy być spokojni.

 • desperados18

  Oceniono 4 razy 2

  Zgadzam się z wypowiedziami kolegów na dole . W każdej końcowej fazie grupowej są łapówki ,bo wygrana ,przegrana lub remis decydują o sytuacji innych drużyn. Nie wiem jak wy ale ja bede wierzył w naszą reprezentacje!!! Gdyż tego samego dnia ,co gramy z Niemcami mam urodziny ;D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX