MŚ piłkarzy ręcznych. Francja w finale z Danią

Reprezentanci Danii pokonali w drugim piątkowym półfinale Hiszpanię 28:24 i awansowali do finału mistrzostw świata. Zmierzą się tam z reprezentacją Francji, która wygrała z gospodarzami mistrzostw - Szwedami.

Po pierwszej połowie zwycięstwo faworyzowanych Duńczyków (wygrali do tej pory wszystkie mecze na mistrzostwach świata) nie było takie oczywiste. Hiszpanie stawiali opór, po pierwszych 30 minutach na tablicy wyników widniał remis 12:12. W drugiej połowie pogromcy Polaków wzięli się do pracy i strzelając cztery bramki więcej od przeciwników awansowali do niedzielnego finału. Zagrają w nim z Francją, która pokonała gospodarzy turnieju Szwedów 29:26 .

5. miejsce wywalczyli Chorwaci, którzy w dramatycznym meczu pokonali Islandię 34:33.

Polacy po przegranym meczu z Węgrami 28:31 (14:16) sklasyfikowani zostali na ósmym miejscu i nie wywalczyli udziału w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich.

W Szwecji tytułu bronią Francuzi, dla których będzie to czwarty z rzędu finał imprezy rangi mistrzowskiej. Są mistrzami olimpijskimi (2008), świata (2009) i Europy (2010).

Polacy przegrali z Węgrami walkę o turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich  ?