Sport.pl

MŚ piłkarzy ręcznych. Niemcy poprowadzą mecz Polska - Szwecja

Lars Geipel i Marcus Hlebig z Niemiec sędziować będą czwartkowy, kończący rywalizację w grupie D mistrzostw świata piłkarzy ręcznych mecz Polska - Szwecja. Relacja o godz. 20.15 Z czuba i na żywo w Sport.pl
Specjalny serwis Sport.pl - wszystko o https://www.sport.pl/reczna/0,78466.html MŚ w Szwecji »

To będzie drugi z rzędu pojedynek biało-czerwonych prowadzony przez niemiecki duet. Geipel i Helbig poprowadzili też wtorkowe spotkanie z Koreą Płd. wygrane przez biało-czerwonych 25:20.

W południe drużyna Bogdana Wenty trenowała w hali Scandinavium w Goeteborgu, w której o godz. 20.15 rozpocznie się mecz ze Szwecją. W zajęciach wzięli udział wszyscy zawodnicy, normalnie trenował też już Artur Siódmiak, któremu dzień wcześniej lekarze zalecili lekki odpoczynek. Po ostatnich pojedynkach, zwłaszcza po meczu z Koreą, filar polskiej defensywy był bowiem bardzo poobijany.

Wcześniej w Scandinavium zagrają Korea ze Słowacją (godz. 16.15) i Argentyna z Chile (18.15). Awans do dalszych gier już zapewnili sobie Polacy i gospodarze mundialu. Szanse na ostatnie wolne miejsce dające prawo gry w drugiej mają jeszcze Argentyńczycy i Koreańczycy. Mistrzom Ameryki Południowej do awansu wystarczy remis w dzisiejszym pojedynku z Chile.

Przypomnijmy, że Polacy poznali już rywali w drugiej rundzie mistrzostw. W Malmoe i Lund zagrają z trzema najlepszymi zespołami grupy C - Danią, Chorwacją i Serbią. W jakiej kolejności zależeć będzie od miejsc drużyn w grupach C i D. A te znane będą dziś wieczorem.Więcej o: