MŚ piłkarzy ręcznych. Siódmiak: nie rozumiem sędziów

- Sędziów nie rozumiem, w Bundeslidze nie gwizdnęli by mi żadnego faulu, a dziś dostałem trzy kary - mówił po meczu z Koreą Południową Artur Siódmiak, który tuż przed końcem spotkania musiał opuścić boisko za trzecią żółtą kartę. Polacy pokonali Koreę 25:20 i zapewnili sobie awans z grupy.
Sławomir Szmal, najlepszy gracz meczu

Zaczął się turniej. Zdobyliśmy pierwsze punkty, które być może zabierzemy do następnej rundy. Koreańczycy grali ze Szwecja w zawrotnym tempie, więc wiedzieliśmy, że z nami będzie podobnie. Nie powiem, że byliśmy przestraszeni tego tempa, ale na pewno mieliśmy wielki respekt dla Korei. Wspaniale zagrała obrona - było to 60 min twardej walki. To mi pomogło bronić.

Startujemy w tym turnieju powoli, być może jak diesel, ale wchodzimy już na dobre obroty. W czwartek Szwedzi również będą grali twardo. Staną na szóstym metrze i nie cofną nóg. My powinniśmy zagrać, tak jak z Koreą w drugiej połowie. Szanse są 50:50. Oni grają u siebie, przy własnej publiczności. Ale jest też dużo kibiców z Polski. Wierzę w zwycięstwo.

Artur Siódmiak

Jak przycisnęliśmy to oddawali piłki. Wiedzieliśmy o co gramy. Nie gra nam się dobrze z lekkoatletami. Myślę jednak, że oni po prostu w drugiej połowie załamali się fizycznie. Jak wolę grac z drużynami, które grają w tradycyjny sposób. Po prostu wiadomo, co robić. Sędziów nie rozumiem, w Bundeslidze nie gwizdnęli by mi żadnego faulu, a dziś dostałem trzy kary. Rozmawiałem z nimi po meczu i odpowiedzieli, że dostali takie wytyczne, aby ostrzej gwizdać. Przyjmuję to na klatkę.

Marcin Lijewski

Przed meczem w ogóle nie mówiliśmy o ataku, tylko o obronie. W 75 procentach się udało wszystko zrealizować. Tych Koreańczyków trudno poznać. Są bardzo szybcy. Szczególnie ciężko miałem ja i Karol Bielecki. Takie zespoły nam nie odpowiadają.

Bartosz Jurecki

Cztery mecze, cztery zwycięstwa, tak jeszcze mistrzostw świata nie zaczęliśmy. Mam nadzieję, że tak też skończymy. Zadzwonię dziś do brata [kontuzjowanego Michała Jureckiego], może da jakieś dobre wskazówki na Szwedów.

Ze Szwecją czeka nas bijatyka - Grzegorz Tkaczyk  »