MŚ: Polacy wygrywają z Tunezją, super Tłuczyński

Polscy piłkarze ręczni z fantastycznie grającym Tomaszem Tłuczyńskim pewnie pokonali 31:27 reprezentację Tunezji, dzięki czemu awansowali już do kolejnej fazy rozgrywek. W czwartek o 17:30 mecz z Niemcami.

Relacja Z Czuba.pl  ?

Tunezja pokazała w tym turnieju, że potrafi walczyć z najlepszymi. Podopieczni Zorana Żivkovicia do ostatnich minut toczyli wyrównany bój z mistrzami świata Niemcami, pokonali też Macedonię.

- To solidna drużyna, która ma w składzie bardzo dobrych, leworęcznych zawodników potrafiących zdobyć bramkę z dalszej odległości. Ich atutem jest doświadczenie, no i oczywiście trener, który ma na koncie m.in. mistrzostwo świata z byłą Jugosławią - komplementował rywali były selekcjoner Bogdan Kowalczyk. To jednak Polacy, mimo porażki z Macedonią, byli faworytami.

Tym razem piłkarze Bogdana Wenty poradzili sobie z rolą faworyta. Od pierwszych minut grali pewnie w obronie i skutecznie w ataku. Już po pięciu minutach prowadzili 4:1. Dwie bramki zapisał na swoim koncie Tomasz Tłuczyński i dwie Bartosz Jurecki.

Gra Polaków mogła się podobać. Kombinacyjnymi akcjami "rozrzucali" zdezorientowaną obronę rywali. Doskonale dogrywane piłki Tłuczyński, Mariusz Jurasik, Damian Wleklak zamieniali na bramki efektownymi rzutami, a Karol Bielecki - potężnymi. Efekt doskonałej gry Polaków widniał na tablicy hali w Varażdinie: 10:5 po 17 minutach. W bardzo dobrze spisującej się linii obrony Polaków prym wiódł Marcin Lijewski, który kilkakrotnie zablokował m.in. silne rzuty Hedoui.

Gdy wydawało się, że w drugiej połowie Polacy już do końca wybiją z głowy Tunezyjczykom nadzieję na odrobienie strat, wicemistrzowie Afryki doszli do głosu. Kilka błahych błędów w ataku i przewaga Polaków stopniała zaledwie do jednej bramki.

- Po raz kolejny, gdy gramy z drużyną preferującą agresywną obronę, nie potrafimy ustrzec się błędów - przyznał po meczu Artur Siódmiak.

Ale w trudnym momencie znów fantastycznie w ataku spisywał się Tomasz Tłuczyński, który najpierw lobem pokonał bramkarza, w następnej akcji trafił po raz siódmy w meczu, a po chwili wykorzystał perfekcyjne dogranie Jurasika. Skrzydłowy TSV Hannover Burgdorf w całym meczu zdobył 11 goli i ze stuprocentową skutecznością został wybrany na zawodnika meczu.

- Grało mi się dziś znakomicie - mówił po meczu uśmiechnięty Tłuczyński. Po kolejnych kilku minutach wyrównanej gry Polacy powoli, ale konsekwentnie powiększali przewagę.

Polska - Tunezja 31:27 (16:11)

Polska: S. Szmal, A. Malcher - A. Siódmiak, P. Kuchczyński 1, K. Bielecki 4, D. Wleklak 2, B. Jurecki 5, M. Jurasik 6, M. Jurecki, T. Tłuczyński 11, M. Jurkiewicz, M. Lijewski 2