Francja w finale mistrzostw świata w piłce ręcznej!

Francja nie pozwoliła sobie ani na moment słabości i awansowała do finału mistrzostw świata w piłce ręcznej. Gospodarze turnieju pokonali w półfinale Słowenię 31:25. O złoto zagrają ze zwycięzcą spotkania Chorwacja - Norwegia, które odbędzie w piątek o 20:45.
Francja
Najwięcej bramek: Remili - 6, Porte - 5, Nacisse - 4, Mahe - 4, Karabatic - 3, Fabregas - 3
Słowenia
Najwięcej bramek: Dolenec - 5, Marguc - 3, Cingesar - 3, Janc - 3, Gaber - 3
Francuzi w czwartkowym półfinale objęli prowadzenie już w pierwszej minucie meczu i nie oddali go do końca.

Słoweńcy przez cały mecz nie radzili sobie ze szczelną obroną rywali. Miarą ich bezradności był parę minut w drugiej połowie, gdy - mimo gry w przewadze po wycofaniu bramkarza - w trzech kolejnych akcjach nie potrafili zdobyć bramki. Nawet, gdy w pierwszej części gry Francuzi mieli dwóch zawodników czasowo wykluczonych, to i tak to "Trójkolorowi" zdobyli w tym momencie gola, a nie rywale.

Skuteczna obrona Francuzów wymuszała na Słoweńcach liczne straty w ataku - w sumie 11. Morale rywali osłabiał także bramkarz Vincent Gerard, który obronił 41 procent strzałów rywali. On tez został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Do świetnej obrony Francuzi dorzucili różnorodność w ataku. W pierwszej połowie gola za gole zdobywał Valentin Porte, a w drugiej najpierw Nikola Karabatic, a potem Nedim Remili hurtowo trafiał do bramki rywali. To ten ostatni odebrał ostatnią nadzieję Słoweńców na zwycięstwo zdobywając w sumie 6 bramek - najwięcej w zespole Trójkolorowych.

W ostatnich minutach 15 tysięcy kibiców w hali Accorhotels Arena w Paryżu odśpiewało "Marsyliankę" i rozpoczęło głośne świętowanie awansu swojej drużyny.

Francuzi podczas mistrzostw świata kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Jedyny mecz, w którym musieli do ostatnich minut drżeć o wynik rozegrali w ostatniej serii grupowej z Polską. Wygrali 26:25.