MŚ piłkarzy ręcznych 2017. Brazylia - Polska 28:24. Paczkowski jak Brazylijczyk, koledzy jak z Polski B [OCENY]

Paweł Paczkowski zadebiutował w mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych w bardzo dobrym stylu. Niestety, jego koledzy z reprezentacji Polski zagrali przeciw Brazylii jak zawodnicy kadry B. Dlatego nasz zespół przegrał 24:28 i znacznie utrudnił sobie drogę do wyjścia z grupy. W poniedziałek mecz z Rosją, relacja na żywo w Sport.pl o godz. 20.45

Obserwuj @LukaszJachimiak

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

BRAMKARZE:

Adam Malcher: 2

Nie pomogła mu obrona, ale też i on nie miał swojego dnia. Z Norwegią zagrał świetnie, miał 44-procentową skuteczność interwencji. Teraz wyniosła ona tylko 12 proc. - zatrzymał zaledwie dwa z 17 rzutów rywali.

Adam Morawski: 3+

Debiut w wielkim turnieju, zatrzymanych pięć z 17 rzutów, czyli skuteczność 29-procentowa. Nieźle, jak na słabą dyspozycję kolegów z obrony. Plus za obronionego karnego i rzuconą bramkę.

ROZGRYWAJĄCY:

Łukasz Gierak: 2+

Dwa gole, skuteczność 50-procentowa i gra też w kratkę. Za mało pomysłowy, a przez to przewidywalny dla rywali.

Paweł Niewrzawa: 2+

Starał się, zaliczył kilka asyst, ale widać było, że jeszcze nie potrafi prowadzić gry na najwyższym poziomie. Jedna bramka na trzy rzuty.

Rafał Przybylski: 2

Tylko jedna bramka, rzucał cztery razy. Mało efektów jak na ponad pół godziny gry.

Paweł Paczkowski: 5+

Wszedł po kilku minutach, żeby ratować sytuację i uratowałby, gdyby miał z kim pograć. Szybki, błyskotliwy, zauważający kolegów. I do tego skuteczny - siedem rzutów i sześć bramek.

Piotr Chrapkowski: 2

Szef obrony, a ta pozwalała Brazylijczykom na bardzo dużo. W ataku 1/1.

Tomasz Gębala: 2+

Tym razem tylko 15 minut na boisku, cztery rzuty, dwa gole. Młody, zdolny, ale jeszcze z dużymi wahaniami formy

Krzysztof Łyżwa: bez oceny

Nie zagrał.

SKRZYDŁOWI:

Mateusz Jachlewski: 4-

Przeciw Norwegii dobry w obronie, niewidoczny w ataku, teraz odwrotnie - w ofensywie 4/4, za to z problemami jeśli chodzi o zatrzymywanie rywali.

Przemysław Krajewski: 2-

Zepsuł karnego przy stanie 13:17 i to chyba wszystko, co da się powiedzieć o jego występie. A na boisku był całkiem długo - przez 23 minuty. Michał Daszek: 2

Z Norwegią 7/7, tym razem tylko 2/6. Niestety, w niektórych sytuacjach zbyt nonszalancki, co jest już jego powszechnie znaną wadą.

Arkadiusz Moryto: bez oceny

Grał zbyt krótko.

OBROTOWI:

Maciej Gębala: 3

Raz pokazał się w ataku, zdobywając bramkę, a w obronie walczył, ale trzeba od niego oczekiwać lepszych efektów tej walki.

Marek Daćko: 2+

Dużo gorzej niż z Norwegią. Zapis 1/3, do tego trzeba dodać, że bywał zagubiony w prostych sytuacjach, gdy tylko wystarczyło złapać dobrze dograną piłkę.

Patryk Walczak: 2+

Jedna bramka, w ataku 100 proc. skuteczności, ale to człowiek od czarnej roboty. A za grę w obronie trudno po tym meczu kogokolwiek chwalić.