Polska rozbiła Holandię i jest blisko awansu na mistrzostwa świata

Polscy piłkarze ręczni pokonali 27:21 Holandię w pierwszym meczu barażowym o awans na mistrzostwa świata we Francji, które odbędą się w przyszłym roku.

Polacy spotkanie rozpoczęli bardzo sennie. Z trudem zdobywali bramki i do przerwy prowadzili z dużo niżej notowanym rywalem tylko dwoma bramkami. W drugiej połowie po ostrej rozmowie z trenerem wzięli się do roboty i ostatecznie pokonali rywali różnicą sześciu trafień.

Najskuteczniejszy w naszym zespole był Przemysław Krajewski, który rzucił pięć bramek. Tyloma trafieniami popisało się dwóch Holendrów - Luc Steins i Arjan Haenen.

Rewanż odbędzie się 15 czerwca w holenderskim Sittard. W przeszłości Polska grała już z Holandią w kwalifikacjach do wielkich imprez. "Oranje" byli naszymi rywalami w eliminacjach do ME 1998, MŚ 2001, ME 2006, fazie play-off do ME 2008 i eliminacjach do ME 2014. Z dziewięciu rozegranych meczów Polacy wygrali osiem, raz padł remis.

Lepsza drużyna z dwumeczu awansuje na mistrzostwa świata, która odbędą się w styczniu we Francji. Tytułu bronią "Trójkolorowi". Polacy w turnieju rozegranym przed rokiem zajęli trzecie miejsce.

Czy Copa America to najpiękniejszy turniej świata? Piękne fanki na trybunach [ZDJĘCIA]

źródło: Okazje.info