Sport.pl

MŚ piłkarzy ręcznych. Bartosz Jurecki: Sami nie wiemy, jak to wytrzymaliśmy

29 : 28
Informacje
MŚ piłkarzy ręcznych 2015 - Mecz o 3. miejsce
Niedziela 01.02.2015 godzina 14:30
Wyniki szczegółowe
1 poł
2 poł
1 dogr
Wynik
Polska
13
11
5
29
Hiszpania
13
11
4
28
Składy i szczegóły
Polska
Szmal - Krajewski 1, Bielecki 1, Wiśniewski 4, B. Jurecki 2 (2), M. Jurecki 3, Grabarczyk, Jurkiewicz 1, Syprzak 6, Daszek 3, Szyba 8, Chrapkowski Kary: 8 minut
Hiszpania
Sierra, Perez de Vargas - Rocas 1, Maqueda 3, Tomas 7, Entrerrios 2, Aginagalde 4, Ugalde, Rodriguez 1, Canellas, Morros de Argila, Garcia 4, Rivera 5, Guardiola 1, Dujszebajew Kary: 2 minuty
- Była mała przerwa, ale w końcu znów zdobyliśmy medal - cieszył się, schodząc do szatni kołowy Bartosz Jurecki. Jest jednym z pięciu graczy, którzy w ostatnich ośmiu latach trzy razy stanęli na podium mistrzostw świata. W niedzielę po dogrywce Polska pokonała Hiszpanię 29:28 i zdobyła brązowe medale mundialu w Katarze.
Bartosz Jurecki wraz z młodszym bratem Michałem w 2007 roku w Niemczech zostali wicemistrzami świata, dwa lata później w Chorwacji zdobyli brązowe medale i teraz w Katarze powtórzyli ten sukces. Wcześniej polskim piłkarzom ręcznym udało się stanąć na podium tylko raz - w 1982 roku w RFN zajęli trzecie miejsce.

- Czym ten medal różni się od poprzednich? Nie wiem, była mała przerwa ich zdobywaniu, ale wróciliśmy na podium - mówi reprezentacyjny kołowy.

Schodząc do szatni, był bardzo zmęczony, zresztą jak pozostali gracze. Przed meczem podkreślali, że boli ich praktycznie wszystko.

- Sam nie wiem, jak to wytrzymaliśmy. Przez ostatnie dwa dni sztab medyczny doprowadzał nas do stanu używalności - mówił Bartosz Jurecki. - Najważniejsze, że szczęście było dziś przy nas - dodał.

Drużyna na medal. A trener? [CO WIEMY PO MECZU Z HISZPANIĄ]
Więcej o: