Sport.pl

M¦ w Katarze. Decyzje sędziów sprzyjały gospodarzom [OPINIE]

29 : 31
Informacje
M¦ piłkarzy ręcznych 2015 - Półfinał
Pi±tek 30.01.2015 godzina 16:30
Wyniki szczegółowe
Wynik
Polska
29
Katar
31
Składy i szczegóły
Polska
Szmal, Wyszomirski - M.Jurecki 9, Jurkiewicz 5, B.Jurecki 3, Daszek 3, Szyba 3, Wi¶niewski 2, Syprzak 2, Bielecki 1, Rojewski 1, Grabarczyk, Chrapkowski, Krajewski
Katar
Sarić, Stojanović - Mallash 6, Capote 6, Marković 5, Hassab Alla 5, Roine 3, Memisević 2, Hamdoon 2, Vidal 1, Benali 1, Mabrouk, Madadi, Zakkar
- Chciałbym przede wszystkim pogratulować mojemu zespołowi. Robił wszystko to, co uzgodnili¶my. Mógłbym mówić o kilku błędach, jakie zrobili¶my, nie tylko w obronie. Ale jestem przede wszystkim szczę¶liwy, bo mimo że przegrywali¶my, potrafili¶my walczyć do końca o korzystnym rezultat - powiedział po meczu trener polskiej reprezentacji Michael Biegler.
Powiedzieli po meczu:

Valero Rivera, trener reprezentacji Kataru

- Gratuluję rywalom, bo zagrali dzisiaj bardzo dobry mecz. Przed rozpoczęciem spotkania mówiłem, że po pierwszej połowie musimy mieć przewagę dwóch, trzech bramek. Wiedzieli¶my, że Polska dotarła tak daleko w tym turnieju, bo wygrywała drug± połowę we wszystkich swoich meczach, z wyj±tkiem Danii i Chorwacji. Na szczę¶cie udało nam się dowieĽć zwycięstwo do samego końca.

Trener, zapytany, czy w najbliższej przyszło¶ci planuje sprowadzić do drużyny Kataru kolejnych obcokrajowców, odparł: - Odpowiadam tylko na pytania zwi±zane z piłk± ręczn±.

Michael Biegler, trener Polski

- Chciałbym przede wszystkim pogratulować mojemu zespołowi. Robił wszystko to, co uzgodnili¶my. Mógłbym mówić o kilku błędach, jakie zrobili¶my, nie tylko w obronie. Ale jestem przede wszystkim szczę¶liwy, bo mimo że przegrywali¶my, potrafili¶my walczyć do końca o korzystnym rezultat.

Piotr Masłowski, rozgrywaj±cy Polski

- W ostatnich dziesięciu minutach meczu decyzje sędziów sprzyjały gospodarzom. My¶lę, że nasz zespół może być dumny, wykazał się wielk± wol± walki. Teraz koncentrujemy się już tylko na tym, by wywalczyć o br±zowy medal.

Bartosz Jurecki, kołowy reprezentacji Polski

- Grałem już w takim meczu jak ten. Było to w półfinale mistrzostw Europy w 2010 roku, kiedy przegrali¶my z Chorwacj±. Serce boli po takich porażkach.

Bertrand Roine (Katar)

- To historyczny dzień dla mnie, zespołu i Kataru. Być w finale mistrzostw ¶wiata - to jest po prostu niesamowite. Dali¶my z siebie wszystko w meczu z silnym rywalem. Zasłużyli¶my na to zwycięstwo.

Borja Vidal (Katar)

- Czuję się dumny z tego, że jestem czę¶ci± tego zespołu. Niesamowite! Jeste¶my w finale. Pracowali¶my na to bardzo ciężko.

Więcej o:
Komentarze (16)
M¦ w Katarze. Decyzje sędziów sprzyjały gospodarzom [OPINIE]
Zaloguj się
 • stop_bredniom

  Oceniono 26 razy 24

  Bardzo miło słyszeć z mordy trenera Kataru że kupowanie zawodników innych reprezentacji nie ma nic wspólnego z piłk± ręczn±.

 • szatan2012

  Oceniono 23 razy 19

  bez jaj, walka z najemnikami ... i to ma byc sport! rozumiem przegrać z Niemcami, ok. ale przegrac z byłymi Jugolami, Hiszpanami i Jugolskimi sędziami! a potem sie okazuje że to ...Katar! ciekawe czy Katar obroni tytuł jak go zdobędzie a pewnie beda sędziować podobnie zarabiaj±cy sędziowie, kto sięna szczypiorniaku zna to wie że przeszkody w postaci seryjnej kary i granie w niepełnym składzie gry nie ułatwia, prawda?

 • ahmed36

  Oceniono 15 razy 3

  Podobno turniej 4 skoczni w 2020 ma się odbyć w Katarze . Już dzwonili do Małysza xdd
  Kto się sprzedał raz sprzeda się kolejny . ME w 2016 u nas ;)

 • jarek.jam

  Oceniono 10 razy -2

  Te MS w Katarze pokazuja cala prawde o Europie,
  Pilka reczna to Europe, gdyby zespoly spoza Europy nie graly nikt by nie zauwazyl
  Czyli miedzynarodowy zwiazek jest kierowany przez europejczykow, i
  1. dla czesci kasa jest najwyzsza wartoscia , nie wazne w jakiej druzynie, jakiego hymnu sluchac, w jaki sposob sedziowac byle wplynelo na konto
  2. pozostala czesc pokiwa glowa i powie "oj,oj,oj , co ja mam zrobic , takie zycie"
  ani Austria ani Niecmy ani Polska nie zlozy protetsu, nie spowoduje wykluczenia sedziow czy delegatow na mecz, po prostu zaakcepuje i zapomni, albo co gorsze, uzyje tych narzedzi podczas mistrzostw bedac gospodarzem
  Nie mozna winic Katarczykow za to , ze uzywaja europejskich "wartosci"...

 • anonimowy83

  Oceniono 36 razy -8

  Własnie obejrzałem ten mecz w ręczn± i pomijaj±c reprezentację Kataru to Polska przegrała zasłużenie jak dla mnie. Nawet komentator przyznał że nie było o co robić szumu.

 • cromio

  Oceniono 29 razy -11

  Nasz zespół wykazał wszystkie wady, jakie zwykle przypisuje się Polakom. Nonszalancja, liczenie że się uda, choćby w ostatniej chwili, całkowita nieumiejętno¶ć gry w obronie, zrywy i całkowite obsuwy. To było żałosne widowisko. I to nie dlatego, że przegrali¶my. Ale dlatego, że przegrali¶my na własne życzenie - bł±d za błędem w obronie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX