Sport.pl

MŚ w Katarze. Szyba: Nie przegraliśmy z Katarem, tylko z drużyną gwiazd

29 : 31
Informacje
MŚ piłkarzy ręcznych 2015 - Półfinał
Piątek 30.01.2015 godzina 16:30
Wyniki szczegółowe
Wynik
Polska
29
Katar
31
Składy i szczegóły
Polska
Szmal, Wyszomirski - M.Jurecki 9, Jurkiewicz 5, B.Jurecki 3, Daszek 3, Szyba 3, Wiśniewski 2, Syprzak 2, Bielecki 1, Rojewski 1, Grabarczyk, Chrapkowski, Krajewski
Katar
Sarić, Stojanović - Mallash 6, Capote 6, Marković 5, Hassab Alla 5, Roine 3, Memisević 2, Hamdoon 2, Vidal 1, Benali 1, Mabrouk, Madadi, Zakkar
- Co do pracy sędziów, to ja nie chcę się wypowiadać. Każdy, kto zna się na piłce ręcznej, oglądał mecz w hali, przed telewizorem, to wie, co się tutaj działo, jak przebiegała ich praca - powiedział rozgrywający polskiej reprezentacji Michał Jurecki. Polacy o brązowy medal zagrają w niedzielę z przegranym drugiego półfinału Hiszpania - Francja. Początek spotkania o 14.30. Relacja na żywo na Sport.pl.
Polscy piłkarze ręczni nie zagrają w wielkim finale mistrzostw świata. Na ich drodze stanęli gospodarze, drużyna Kataru, z którymi przegrali 29:31. Po zakończeniu spotkania zawodnicy bardzo szybko przemknęli przez strefę rozmów z dziennikarzami. Jedni byli załamani, drudzy wkurzeni.

- Spodziewaliśmy się, że będzie ciężko, w końcu gramy u gospodarza - mówi reprezentacyjny rozgrywający Michał Szyba. - Widzieliśmy ich wcześniejsze mecze. I jak to się mówi: ściany pomagają gospodarzom. Czujemy się trochę pokrzywdzeni, na pewno będziemy to analizować.

Nie zagraliście jednak na takim poziomie, jak w dwóch poprzednich meczach. - Walczyliśmy, ile mieliśmy sił - dodaje Szyba. - Pierwsze 20 minut wyglądało bardzo obiecująco, potrafiliśmy przeciwstawić się trybunom i sędziom. Graliśmy swoje, aż w końcu Katar odskoczył nam na kilka bramek. Potem trudno grało się z gospodarzem, trudno było go dogonić. Trzeba przyznać, że prezentują wysoki poziom. Nie przegraliśmy z drużyną Kataru, tylko z drużyną gwiazd.

- Jakie były założenia taktyczne na to spotkanie?

- Przede wszystkim mieliśmy skupić się na swojej grze. Wiedzieliśmy, jaka będzie atmosfera. I do pewnego momentu byliśmy skupieni. Ale każdy ma swoje granice - odpowiada Michał Szyba. - Jeśli chodzi o taktykę, to stawialiśmy na mocną obronę, kontrataki. Podczas meczu było kilka decyzji sędziów, po których naszym zdaniem nie powinni oni dawać nam dwuminutowych wykluczeń. Rafael Capote zagrał dziś na swoim wysokim poziomie, Zarko Markovicia zdołaliśmy wyłączyć z gry i za bardzo nas nie skrzywdził. Obaj to klasowi rozgrywający, są w czołówce strzelców, zwracaliśmy na nich uwagę. Niestety, nie uchroniło to nas przed porażką.

Dobrze też bronił Danijel Sarić. - Tego można się było spodziewać. W końcu to klasowy bramkarz - dodaje Szyba. - Była realna szansa, by pokonać Katar. Ale to jest tylko sport.

Dostaliście mocny cios na tym turnieju. - Jak niejedna drużyna na tym mundialu. Myślę, że zmobilizujemy się na ostatni pojedynek. Drużyna już nieraz pokazała, że potrafi podnieść się z kolan - podkreśla Michał Szyba. A kto zdobędzie złoty medal? Katar.

- Co do pracy sędziów, to ja nie chcę się wypowiadać. Każdy, kto zna się na piłce ręcznej, oglądał mecz, wie, co tu się działo, jak przebiegała ich praca - zaznacza Michał Jurecki. - Chylę czoła przed całym moim zespołem, bo walczył przez całe 60 minut. Robiliśmy wszystko, by dogonić Katar. Nie udało się.

Czego zabrakło, by wejść do finału? - Każdy wie - odparł Jurecki.

Czy sędziowie faworyzowali Katarczyków?
Więcej o:
Komentarze (51)
MŚ w Katarze. Szyba: Nie przegraliśmy z Katarem, tylko z drużyną gwiazd
Zaloguj się
 • stach_79

  Oceniono 122 razy 92

  Kto myśli, że sędziowie nie faworyzwoali Katarczyków nie oglądał chyba meczu... Federacji Katar jest potrzebny bo Arabowie mają kasę na piłkę ręczną i będą w nią pompować petrodolary... Niestety nie wygrał sport.

 • 40ii4

  Oceniono 76 razy 64

  Tak to Panowie bywa, że nie zawsze $port wygrywa.

 • jarry6

  Oceniono 64 razy 62

  Sędziowie przydali się na początku, aby nie pozwolić naszym odejść na kilka bramek. Stąd wykluczenia, które można było gwizdać albo nie. potem ucichli jak katary dawali sobie radę sami. Włączyli się znowu pod koniec jak nasi doganiali katar. Powodzenia w prawdziwym meczu z Hiszpanią.

 • mantresa

  Oceniono 63 razy 59

  Trzeba teraz trzymać kciuki za Francuzów - mają taką masę, że powinni wdeptać tak zwaną reprezentację Kataru w parkiet.

 • bratbigosmiszcza

  Oceniono 66 razy 56

  Przyjdzie wiosna, Katar się skończy!

 • kjm1967

  Oceniono 67 razy 43

  Polska drużyna narodowa- każdy zawodnik narodowości polskiej kontra zbieranina najemników różnych narodowości i przepłaceni sędziowie. Tego sam diabeł by nie wygrał.

  DYSKWALIFIKACJA DLA ZESPOŁU NAJEMNIKÓW KATARU !!!

 • ihateu

  Oceniono 39 razy 35

  aha - bramkarz może grać dobrze tylko jak obrona gra twardo. Nasi przy twardej grze - skończyło się tym, że grali w 4. Katar? No cóż - mogli bić naszych i łapać za koszulki ile chcieli, więc bili i łapali. Bramkarz miał duuuużo łatwiej.

 • szesnastusynowbenka

  Oceniono 33 razy 23

  dupa, tam dupa.
  mieli nie wygrac, to i nie wygrali.

  Katar 2015, Argentyna 1978.

  co za roznica.

  ponad czasowy cytat z 'pilkarskiego pokera' :

  '' ja jestem uczciwy,
  zaplacili za 3:0,
  bedzie 3:0 !!! ''

  ....backing back to the present.....

  ''zaplacone za przegraną, bedzie przegrana !!! ''

  Z taką kasą Szmal nie ma szans.

 • cedet

  Oceniono 31 razy 23

  Przecież taka kasa musiała wygrać. Nawet "Kasa" nie ma szans z sędziami z obrzeży EUROPY.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX