Mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Brazylijski dziennikarz dla Sport.pl: - Macie szansę pokonać Chorwację

Chorwacja
Skład: Alilović, Ivić - Duvnjak, Stepancić, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Karacić, Bicanić, Strlek, Cupić, Musa, Nincević, Slisković, Brozović
Polska
Skład: Szmal, Wyszomirski - Krajewski, Orzechowski, Bielecki, Rojewski, Wiśniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Grabarczyk, Jurkiewicz, Masłowski, Syprzak, Daszek, Szyba, Chrapkowski
- Niewiele brakowało, a bylibyśmy sprawcami wielkiej sensacji. Ale wy macie duże szanse w meczu z Chorwacją - mówi Sport.pl Claudio Nogueira, dziennikarz znanego sportowego brazylijskiego ?O'Globo?. Ćwierćfinał mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Katarze w środę o godz. 16.30, relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl
To mogła być sensacja nie tylko katarskiego mundialu, ale i ostatnich lat. I pewnie długo niemająca konkurencji. W niedzielę w 1/8 finału mistrzostw świata Chorwaci - jeden z najbardziej utytułowanych zespołów ostatnich lat - długo męczył się z Brazylią. Ambitnie grający wicemistrzowie Ameryki nie tylko nie zrazili się gorszym początkiem, odrobili straty, a nawet do przerwy prowadzili 15:13. Co więcej, Brazylijczyków nie złamały cztery gole z rzędu zdobyte tuż po przerwie przez Chorwację. Kwadrans przed końcem znów wyszli na prowadzenie. Jeszcze niespełna cztery minuty przed końcem było tylko 25:24 dla Chorwacji, lecz w nerwowej końcówce Brazylijczycy popełnili kilka błędów technicznych i ostatecznie przegrali 25:26. Wielu z nich płakało.

Po meczu na pracę arbitrów narzekał szkoleniowiec wicemistrzów Ameryki. - Ogólnie rzecz biorąc uważam, że sędziowie wpadli w jakąś panikę, gdy zdali sobie sprawę, że Chorwacja może ten mecz przegrać, że Brazylia jest w stanie jej zagrozić - stwierdził Jordi Ribera komentując pracę arbitrów z... Kataru.

Nie do końca zgadza się z tym dziennikarz "O'Globo". - Może i znalazłyby się jakieś uwagi do sędziów, ale myślę, że przede wszystkim nasz zespół nie potrafi grać z zespołami dużo mocniejszymi fizycznie, tam gdzie jest twarda walka - mówi Claudio Nogueira.

I w tym upatruje szans Polaków w środowym ćwierćfinale z Chorwację. - Widziałem jak gracie, bardzo twardo. Chorwacja też, ale myślę, że macie z nimi szansę wygrać. Naprawdę, i to dużą - twierdzi Nogueira.

Podkreśla, że właśnie takie mecze jak ten z Chorwacją czy przeciwnikami podobnej klasy, to dla Brazylii konieczność. - Musimy uczyć się od najlepszych, twardej walki. Przecież za rok spotykamy się na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro - mówi dziennikarz "O'Globo".

Mecz Polska - Chorwacja w środę o godz. 16.30. Relacja Z czuba i na żywo w Sport.pl.