Sport.pl

Szwedzi smutni po porażce z Polską: Bez Kima nie ma ataku

Problemy w ataku pozycyjnym to według Szwedów ich główna przyczyna porażki z Polską. W 1/8 finału rozgrywanych w Katarze mistrzostw świata piłkarzy ręcznych biało-czerwoni pokonali wicemistrzów olimpijskich 24:20. W środę w ćwierćfinale Polska zagra z Chorwacją. Relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl.
24 : 20
Informacje
MŚ piłkarzy ręcznych 2015 - 1/8 finału
Poniedziałek 26.01.2015 godzina 16:30
Wyniki szczegółowe
1 poł
2 poł
Wynik
Polska
10
14
24
Szwecja
11
9
20
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Szmal, Wyszomirski, Krajewski, Orzechowski, Bielecki, Rojewski, Wiśniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Grabarczyk, Jurkiewicz, Masłowski, Syprzak, Daszek, Szyba, Chrapkowski
Szwecja
Skład: M. Andersson, Sjoestrand, Persson, Olsson, K. Andersson, Kaellman, L. Karlsson, Ekberg, T. Karlsson, Fahlgren, Petersen, Barud, Oestlund, Zachrisson, Nilsson, Nielsen
- Przegraliśmy ten mecz w głowie. Nasza obrona grała dobrze, ale małe było zagrożenie z dziewiątego metra. Takie jest życie - stwierdził po spotkaniu Staffan Olsson, legenda szwedzkiej piłki ręcznej, dziś wraz z Ola Lindgrenem prowadzący wicemistrzów olimpijskich.

- Jesteśmy bardzo rozczarowani. Było tak samo jak w sobotę przeciwko Francji: graliśmy dobrze przez 45 minut - dodał rozgrywający Markus Olsson.

W tamtym meczu, tak samo jak przeciwko Polsce, nie wystąpił kluczowy w szwedzkiej drużynie reżyser gry Kim Andersson. Ma kłopoty z barkiem.

- Mieliśmy problem z atakiem pozycyjnym, z rzutami z dziewiątego metra. Niestety, bez Kima Anderssona tak to wygląda - stwierdził smutny Johan Flinck, dziennikarz szwedzkiego "Aftonbladet".Więcej o:
Komentarze (13)
Szwedzi smutni po porażce z Polską: Bez Kima nie ma ataku
Zaloguj się
 • gulaga7

  Oceniono 81 razy 45

  Ani slowa i pilce recznej w dzisiejszym szwedzkim dzienniku TV. Za to w tychze wiadomosciach niejaka Anna Bikont mowi lamana angielszczyzna ,ze Polacy mordowali Zydow do spolki z Niemcami....Co za wstyd za tego babiszona!

 • mikolaj.plank

  Oceniono 35 razy 25

  to doprawdy wielce interesujące, że złamas bez ustanku wpisujący jakieś reklamowe głupoty spokojnie może się na forum rozpierać. Spróbujcie napisać coś o tym że sport.pl jest tubą Legii, o wtedy admini są czujni jak ważka

 • anwaw100

  Oceniono 8 razy 8

  dlaczego oni płaczą? skończyło się wszak zgodnie z planem

 • piotrekmessi

  Oceniono 2 razy 2

  Szwedzi nas chyba musza trochę nienawidzić powoli... Dzisiaj naprawdę świetnie grali. Tylko ze Szwedami ostatnio było nam łatwo. Natomiast z Chorwacją już niekoniecznie... ale trzeba wierzyć!

  aosporcie.blogspot.com/2015/01/bez-dramatu-bo-ze-szwedami.html - polecam mój artykuł odnośnie tego niesamowitego zwycięstwa reprezentacji Polski!

 • kugel

  Oceniono 6 razy 2

  Czołem,

  Pikny Drrreszczowiec;-)
  Mam pytanie do osób znających się na piłce:
  Oglądając mecz dało się zauważyć słabą skuteczność Rojewskiego w ataku...A czy grał dobrze w obronie? Niestety znam się za słabo na ręcznej aby to wychwycić a tak se szukam przyczyny, dla której nie został zmieniony;-) Dzięki

  wedding photography

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX