MŚ w Hiszpanii. Koniec marzeń o medalu. Polacy przegrali z Węgrami

Po fatalnym początku drugiej połowy Polacy przegrali w 1/8 mistrzostw świata z Węgrami 19:27 i żegnają się z turniejem. Nasi poniedziałkowi rywale w ćwierćfinale zagrają z Duńczykami.
Węgry
Tatai, Mikler, Szollosi, Mocsai, Csaszar, Ivancsik, Harsanyi, Putics, Krivokapic, K. Nagy, L. Nagy, Vadkerti, Zubai, Schuch, Ancsin, Lekai
Polska
Szmal, Wichary, Jaszka, K. Lijewski, Bielecki, Bartczak, Wiśniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Grabarczyk, M. Lijewski, Syprzak, Krajewski, Kubisztal, Szpera, Orzechowski
Pierwsza połowa meczu z Węgrami była bardzo wyrównana. Zaczęło się źle dla Polaków - Kubisztal kolejny raz w tych mistrzostwach nie wykorzystał rzutu karnego. Za chwilę nasi reprezentanci przełamali jednak strzelecką niemoc z początku spotkania, a nawet wyszli na prowadzenie 6:4.

Węgrzy grali jednak uważnie w obronie, dobrze radzili sobie także w ataku. Po 20 minutach dwie kary na koncie miał już Bartosz Jurecki, a nasi rywali skrzętnie wykorzystywali grę w przewadze. Przy stanie 9:7 trener Biegler poprosił o czas. Przed przerwą trafili jeszcze Bielecki i Jaszka, ale nie udało się doprowadzić do wyrównania. Po 30 minutach przegrywamy 9:10.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Biało-czerwonych - w 10 minut daliśmy sobie strzelić sześć bramek, odpowiadając tylko dwoma trafieniami. Za chwilę Węgrzy powiększyli przewagę do sześciu goli. Do końca meczu spokojnie ją kontrolowali, by pod koniec podwyższyć prowadzenie do ośmiu bramek.

Polacy nie byli w stanie się przełamać - szwankowała skuteczność w ataku i szybkość wyprowadzania akcji. Dodatkowo w węgierskiej bramce świetnie spisywał się Tatai. Nasi rywale nie mieli problemów ze zdobywaniem bramek - Csaszar i spółka raz po raz z łatwością rozmontowywali naszą defensywę.

Ostatecznie, w fatalnym stylu, przegraliśmy 19:27.Węgrzy zmierzą się w ćwierćfinale z Duńczykami.

Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz Polska - Węgry

Komentarze (55)
  • kevin714

Oceniono 34 razy 34

Dlaczego karnych nie rzucał Bartek Jurecki ja się pytam ?! Nasz najlepszy człowiek do karnych..

• janusz36

Oceniono 46 razy 30

Caly ten turniej w naszym wykonaniu to dno. Przez chwile niektorym sie wydawalo ze jestesmy niezli po meczu z Serbia skoro w ostatniej sekundzie wygralosmy jedna bramka. Ile warta jest Serbia pokazali dzis Hiszpanie. Mielismy cieniutka grupe. Obecna faze z naszej grupy na 4 druzyny przeszla tylko jedna Slowenia i tylko dlatego ze grala z Egiptem. Teraz Dunczycy rozjada Wegrow, jesli sie komus wydaje ze odpadlismy z bardzo silnym rywalem. Gramy dno z tych ludzi nic nie bedzie. Jesli rywal odetnke naszego kolowego to jestesmy bezradni jak szczyle. Zero skrzydel, kiedys przynajmniej Tluczynski duzo rzucal ze skrzydla. Bramka z 9 m. w naszym wykonaniu to ewenement dwa razy na mecz. Przy naszym etatowym wykonawcy karnych to bramkarz ma wiecej szans przy karnym niz on. Na bodaj 6 karnych rzucil jeden!!! Moze nie idzie w jednym meczu. Ale jemu nie szlo z karnymi w kolejnych szesciu!!! Podaja sobie tylko ta pileczke po obwodzie bezradni jak gowniarze. Albo uda sie dorzucic do Jureckiego na kolo albo placz co tu zrobic.

• pl2gacek

Oceniono 64 razy 28

brawo brawo brawo !!! a narzekaliście na Wente - teraz to mamy trenera pierwsza klasa zarąbiście nam drużyne zdołował - zabrał na mistrzostwa zawodników którzy nie znają podstaw gry w piłkę ręczną - brawo Kubisztal który to już karny niewykorzystany w tych mistrzostwach- ale co tam znowu na lotnisko przyjdzie stado baranów i zaśpiewa "Polacy nic się nie stało"

• mniechaj1

Oceniono 23 razy 19

Po prostu bylismy o klase gorsi i nic nie było to w stanie zmienic. Gratulacje dla Wegrow!

• punk428

Oceniono 20 razy 18

Powiem tak najlagodniej jak sie da.....po prostu dali dupy i tyle, wiem ze w tym kraju sa optymisci jak widzialem przed chwila na facebooku ale tak grac nie mozna szmal podbil kilka pilek a reszte puszczal co strzal to gol. Od poczatku mógl bronic Wichary który mial przed tym meczem prawie 50% skutecznosc a takto dupa...i juz nie broncie ich bo znam Polskich kibiców wszystkich by bronili tylko by sie na pilkarzy rzucali po nieudanym euro. Wracajac jeszcze do meczu to ja osobiscie bardzo sie zawiodlem skromnie liczylem na cwiercfinal.

• rubin77

Oceniono 20 razy 16

Co to k**wa było.Zero gry skrzydłami, zero szybkich kontrataków.To była gra w chodzonego. Przy nas Islandczycy to kosmici. Mimo że też odpadli to grali trzy razy szybciej niż my. A po co dowoływany był starszy Lijek? Żeby opowiadać dowcipy o naszej grze w półfinale. Taką ma chłopak fantazję!

• pl2gacek

Oceniono 21 razy 15

jak można jechać na taką imprezę jak mistrzostwa świata i grać bez skrzydeł tylko cały czas środkiem pola walić głową w mur !! o tym czy trener był lepszy obecny czy poprzedni decydują wyniki a w tej kwestii polecieliśmy na łeb na szyję dzięki super niemieckiemu trenerowi !!! przecież my nawet nie umiemy grać i strzelać bramek w przewadze, gdzie są kontrataki, rzuty ze skrzydeł itd - skusiłem się na ten mecz dzisiaj i bardzo tego żałuję

• l-ca

Oceniono 18 razy 14

Wiecie co mnie fascynuje ?.
    W każdym meczu bramkarz drużyny przeciwnej grał niesamowite spotkanie. To pokazuje jaką mamy klasę w ataku. Szacun Jurecki.
    W każdym meczu po każdej straconej bramce bramkarz musiał się nakrzywić papą zanim podał do kolegów. Zabójcza prędkość kontrataku. Nie widziałem w tych mistrzostwach żadnego długiego podania od bramkarza.

• wiesiek1307

Oceniono 17 razy 13

Nie zwalajcie na trenera-oni nawet pilki lapac nie umieja.To nie przegrana-to KATASTROFA!!!!!!!!!!