Słowenia
Skof, Skube, Zorman 2, Zvizej 1, Dolenec 7, Zvizej 1, Gajic 7, Prost, Bezjak, Bundalo, Gaber, Mackovsek 8, Bilbija, Dobelsek, Marguc, Kavticnik
Polska
Szmal, B. Jurecki 5, M. Jurecki 5, Jurkiewicz, Bielecki 1, K. Lijewski 5, Orzechowski 2, Wichary, Kubisztal, Syprzak 1, Szpera, Krajewski, Wiśniewski 2, Bartczak 1, Chodara, Jaszka 4
- Wiem, jak to jest przegrywać takie mecze, jak ta porażka boli, i domyślam się, jakie wkurzenie panuje wśród chłopaków - mówi Grzegorz Tkaczyk po meczu, w którym polscy piłkarze ręczni ulegli Słowenii 24:25. - Za słabo zaczęliśmy drugą połowę i za łatwo roztrwoniliśmy przewagę. Mimo wszystko pokazaliśmy dobry handball, dlatego wierzę, że w czwartek wygramy z Serbią - mówi były kapitan naszych szczypiornistów.
14:11 do przerwy, a tuż po niej pięć bramek z rzędu dla Słowenii i nerwy do samego końca zamiast spokojnego kontrolowania gry - to zafundowali sobie i swoim kibicom podopieczni Michaela Bieglera. Biało-czerwoni drugą część meczu rozpoczęli fatalnie. Po jej 12 minutach trzybramkowe prowadzenie zamienili na czterobramkową stratę (15:19).

- Na pewno przegraliśmy właśnie dlatego, że za łatwo roztrwoniliśmy przewagę, którą z trudem wypracowaliśmy sobie w pierwszej połowie. Na gorąco trudno ocenić, co się stało, ale z pewnością mecz życia zagrał słoweński bramkarz. On bronił nasze rzuty oddawane z przeróżnych pozycji. My potrafiliśmy wypracowywać sobie sytuacje, ale nie umieliśmy ich wykorzystać - analizuje Tkaczyk.

Wicemistrz świata z 2007 roku podkreśla, że jeszcze w samej końcówce jego koledzy mogli i powinni opanować sytuację. - Żal i sytuacji Krzyśka Lijewskiego [w 55. minucie, gdy przegrywaliśmy 22:23, trafił w spojenie słupka z poprzeczką], i rzutu Bartka Jureckiego po świetnym podaniu od Michała Jureckiego [na półtorej minuty przed końcem powinno być 24:24, ale w sytuacji sam na sam z naszym kołowym górą był Primoz Prost], i nawet tego karnego Michała Kubisztala [gdyby go wykorzystał, na 47 sekund przed końcem przegrywalibyśmy jednym golem i mielibyśmy liczebną przewagę, bo Jure Dolenec do końca meczu musiał pozostać na ławce kar] - wylicza Tkaczyk. - Prawda jest taka, że remis byłby wynikiem sprawiedliwym - dodaje.

Dlaczego naszym szczypiornistom nie udało się zdobyć chociaż punktu? - Moim zdaniem nie można mówić, że zabrakło im umiejętności - broni kolegów rozgrywający Vive Kielce. - Pokazaliśmy sporo dobrego handballu, ale mieliśmy pecha. No i naszym problemem jest krótka ławka, przecież prawie 60 minut ciągnęliśmy jednym składem. W tym meczu było widać, jak bardzo przydałby się kontuzjowany w spotkaniu z Arabią Saudyjską Mariusz Jurkiewicz i ile znaczą dla nas decyzje sędziów. Kamilowi Syprzakowi zbyt pochopnie pokazali czerwoną kartkę i przez to nie mieliśmy alternatywy dla Bartka Jureckiego, który w ostatnich minutach był wyraźnie zmęczony - ocenia Tkaczyk.

W czwartkowym meczu z Serbią trener Biegler ma mieć do dyspozycji ściągniętych do Hiszpanii awaryjnie Marcina Lijewskiego i Piotra Grabarczyka.

- Obaj są po kontuzjach, więc nie możemy oczekiwać cudów, ale na pewno obaj pomogą. Co prawda Marcin nie przygotowywał się z drużyną, ale jest bardzo doświadczony i coś do gry wniesie, a Piotrek w ostatnich dniach już bardzo intensywnie pracował w Kielcach - mówi Tkaczyk.

- Teraz trzeba się szybko pozbierać. Wiem, jak to jest przegrywać takie mecze, wiem, jak to boli i jakie wkurzenie panuje wśród chłopaków, ale trzeba o Słowenii zapomnieć i w czwartek bić się z Serbią. Mistrzostwa trwają, to będzie prawdziwy mecz o wszystko. Oczywiście wyjście z grupy mamy pewne, ale trzeba zająć drugie miejsce, żeby mieć lepszą pozycję wyjściową w 1/8 finału. Po tym, co widziałem w spotkaniu ze Słowenią, mimo wszystko jestem optymistą - kończy Tkaczyk.