Sport.pl

Trudna grupa drużyny Wenty w mistrzostwach Europy

Wicemistrz świata - Dania, gospodarze turnieju - Serbia oraz reprezentacja Słowacji będą rywalami Polaków w fazie grupowej mistrzostw Europy. - Mogło być lepiej i gorzej, szkoda, że nie uniknęliśmy gospodarzy - komentuje rozgrywający Marcin Lijewski.
Biało-czerwoni trafili do jednej z najmocniejszych grup i czeka ich ciężka walka o awans z dobrym dorobkiem punktowym do kolejnej fazy (wychodzą trzy najlepsze zespoły). Duńczycy w tegorocznych mistrzostwach świata w Szwecji grali świetnie, w finale dopiero po dogrywce ulegli dominującym od lat Francuzom. - Z Duńczykami różnie nam ostatnio szło, każdy wynik jest możliwy. Szkoda, że nie uniknęliśmy gospodarzy, ale jeśli chcemy coś osiągnąć, musimy wygrywać wszystko. Wszystko jedno, z jakim rywalem - mówi Marcin Lijewski. Teoretycznie najłatwiejszym rywalem wydaje się Słowacja, choć biało-czerwoni toczą z nią zacięte boje.

Z wszystkim trzema rywalami drużyna trenera Bogdana Wenty zmierzyła się podczas ostatnich mistrzostw świata. Biało-czerwoni ograli gospodarzy Euro 2012 (27:26) oraz naszych południowych sąsiadów (35:33), ulegli natomiast Duńczykom (27:28). Mecze grupy A będą rozgrywane w Belgradzie. Polacy rozpoczną turniej 15 stycznia od starcia z Serbią. Dwa dni później zagrają ze Słowacją, a 19 z Danią.

W kolejnej fazie trafią na rywali z grupy B: Niemców, Szwedów, Czechów lub Macedończyków. - Wcale to nie jest najłatwiejsza grupa, Niemcy, Szwedzi to trudni przeciwnicy - dodaje rozgrywający HSV Hamburg.

Grupy ME:

A: POLSKA, Dania, Serbia, Słowacja<br>B: Niemcy, Szwecja, Macedonia, Czechy<br>C: Francja, Rosja, Węgry, Hiszpania<br>D: Chorwacja, Islandia, Słowenia, Norwegia

Więcej o: