Vive ma Tkaczyka i... nauczkę

Piłka ręczna. Reprezentant Polski Grzegorz Tkaczyk oficjalnie w Kielcach. Jeszcze bez niego Vive Targi Kielce pokonało Azoty, ale w Puławach długo pachniało sensacją.
W niedzielę ogłoszone zostało tylko to, o czym w "Gazecie" informowaliśmy już na początku stycznia. Nawet długość umowy się potwierdziła - "Młody" związał się z mistrzem Polski trzyletnią umową. Wejdzie ona w życie po zakończeniu jego kontraktu w Rhein-Neckar Löwen, czyli 1 lipca. A więc trafi do Kielc równocześnie ze Sławomirem Szmalem.

Za sprawą byłego zawodnika kieleckiej siódemki Wojciecha Zydronia (aż 12 goli) Azoty niespodziewane długo opierały się kielczanom. Jeszcze w 54. minucie gospodarze po jego trafieniu wygrywali 30:29. Za chwilę wyrównał Uros Zorman i... - Nastąpiła jedna z kluczowych akcji pojedynku. Bardzo skuteczny dotychczas Zydroń w kontrze zdecydował się na rzut bieżny i trafił w poprzeczkę. My skontrowaliśmy, a potem Zorman przesądził sprawę. W ostatnich 180 sekundach Azoty wyglądały tak, jakby były zadowolone z bardzo dobrego meczu i niskiej porażki. Nie byli w stanie strzelić nam gola. Ale trzeba ich pochwalić, bo bardzo dobrze się zaprezentowali, zwłaszcza Piotrek Wyszomirski - mówi Tomasz Strząbała, drugi trener kieleckiej siódemki.

Kielecki zespół na pochwały w Puławach nie zasłużył. - Słabo spisywaliśmy się w obronie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Widać, że podwyższone ustawienie na lewej stronie, tam, gdzie jest Zorman, jeszcze dobrze nie funkcjonuje. Nie funkcjonowała też bramka, nie wykorzystaliśmy do tego kilku stuprocentowych okazji. Z drugiej strony cieszymy się z takiego meczu ze względów szkoleniowych. Wiemy, co trzeba poprawić przed najważniejszym pojedynkiem w tygodniu - wyjazdem do Celje [sobota, godz. 18 - przyp. red.]. - dodaje Strząbała.

Przegrani mają powody do optymizmu. - Zagraliśmy bardzo dobre zawody. Można było pokusić się nawet o remis. To fajny prognostyk na kolejne pojedynki. Mieliśmy swój dzień, a Vive spisało się gorzej. Nie mogli wyprowadzać swoich zabójczych kontrataków. Takie spotkanie da im nauczkę, że muszą koncentrować się na każdego, bo gdzieś w końcu w lidze mogą przegrać - ocenił Paweł Sieczka, kielecki kołowy Azotów Puławy.

Już we wtorek o godz. 18.30 w Hali Legionów Vive Targi Kielce zagra mecz awansem z weekendowej serii z Chrobrym Głogów.

Azoty Puławy - Vive Targi Kielce 31:33 (16:17)

Azoty: Wyszomirski, Stęczniewski - Zydroń 12 (5), Szyba 7, Afanasjew 5, Zinczuk 4, Siemionow 2, Kus 1, Pomiankiewicz, Gowin, Sieczka. Kary: 8 minut (czerwona kartka: Kus - 58. minuta; gradacja kar).

Vive Targi Kielce: Cleverly, Kotliński - Kuchczyński 7, Jachlewski 6, Jurasik 5, Rosiński 5, Stojković 4 (3), Podsiadło 3, Zorman 2, Knudsen 1, Zaremba, Żółtak, Grabarczyk. Kary: 8 minut.

Sędziowali: Marcin Zubek i Michał Kopiec (obaj Katowice).

Widzów: 600.

Przebieg meczu - I połowa: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5, 6:5, 6:6, 10:6, 10:9, 11:9, 11:10, 12:10, 12:11, 13:11, 13:12, 14:12, 14:13, 15:13, 15:15, 16:15, 16:17. II połowa: 16:18, 17:18, 17:20, 18:20, 18:21, 20:21, 20:22, 21:22, 21:23, 23:23, 23:25, 24:25, 24:26, 26:26, 26:27, 27:27, 27:28, 28:28, 28:29, 30:29, 30:32, 31:32, 31:33.

Pozostałe wyniki 17. kolejki

MMTS Kwidzyn - Warmia-Anders Group Społem Olsztyn 30:24 (13:14): wypożyczeni z Vive: Kamil Krieger 6 bramek, Damian Kostrzewa 3 gole, Michał Adamuszek nie zagrał z powodu kontuzji.

Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock 27:37 (15:16)

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Nielba Wągrowiec 27:29 (14:16)

AZS AWF Gorzów Wielkopolski - Zagłębie Lubin 25:33 (14:13)