Zabrze za mocne dla Końskich

I liga piłkarzy ręcznych. Tylko kwadrans stawiali opór we własnej hali liderowi tabeli Powenowi Zabrze zawodnicy KSSPR-u Końskie. Faworyt całych rozgrywek lepszy o osiem trafień.

- Powen jest teraz jeszcze mocniejszy niż przed rokiem w ekstraklasie - ostrzegał przed meczem Rafał Przybylski, trener końszczan. Na początku meczu jego podopieczni jakby o tym zapomnieli - w szóstej minucie po jedynym w meczu trafieniu Krzysztofa Słonickiego wygrywali nawet 6:3. Goście nie czekali z odpowiedzią - w ciągu czterech kolejnych minut zdobyli cztery bramki z rzędu. Jeszcze gorszy okres siódemka KSSPR-u zanotowała w końcówce pierwszej części - między 20. a 28. minutą straciła kolejno pięć bramek. Gospodarzom nie udał się też początek drugiej odsłony i w 40. minucie rywale mieli już dziewięć bramek przewagi (24:15 po bramce Dominika Droździka).

W zespole Rafała Przybylskiego zadebiutował wypożyczony z Vive Targów Kielce rozgrywający z kadry młodzieżowej Mateusz Przybylski.

KSSPR Końskie - Powen Zabrze 27:35 (12:18)

Końskie: Witkowski, Ratuszniak, M. Kornecki - T. Napierała 5, Michał Przybylski 5, Mateusz Przybylski 4, Biegaj 3, Bąk 3, Smołuch 3, Baturin 2, Słonicki 1, Kubała 1, H. Kornecki.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Wolsztyniak Wolsztyn - Olimpia Piekary Śląskie 39:26 (17:14), Gwardia Opole - MTS Chrzanów 29:20 (10:8), ChKS Łódź - AZS Politechnika Radomska 26:30 (12:15), Stalprodukt BKS Bochnia - ASPR Zawadzkie 27:26 (12:10), Czuwaj POSiR Przemyśl - Grunwald Ruda Śląska 36:37 (17:18).

II liga: 40 minut Poloniki

Najwięcej emocji w meczu Poloniki z faworyzowaną Unią Tarnów. Jeszcze w 40. minucie gospodarze prowadzili 25:22. Pięć minut później był już remis (27:27), a gdy goście wyszli na prowadzenie, już go nie oddali (32:30 w 51. minucie)

Polonica Kielce - Unia Tarnów 37:39 (19:17)

Polonica: Łęski, Żabicki, Jedliński - Jankowski 11, B. Kutwin 8, Adach 6, Terlecki 4, Putała 3, M. Kutwin 2, Maćkowski 1, M. Głowacki 1, Dylewicz 1, Salamon.

Viret CMC Zawiercie - KSZO Ostrowiec 29:19 (15:12)

KSZO: Szewczyk, Pałkiewicz - Zymiera 8, Kuc 3, Gajewski 2, Cukierski 2, Sitkowski 2, Jary 1, Wojdan 1, Chmielewski, Radowiecki, Lipka, Stępień.

Vive Targi Kielce II - Juvenia Rzeszów 38:23 (19:11)

Vive Targi Kielce II: Szczecina, Buchcic - Hady 8, Barczewski 8, Papaj 8, Pękalski 5, Cieniek 3, Wróblewski 2, Bąk 1, Pióro 1, Zdrojkowski 1, Rutecki, Lisowski, Frączyk.

Górnik Sosnowiec - AZS Politechnika Świętokrzyska 35:28 (14:16)

Politechnika: Smagór, Zalewski - Ryba 9, Zygan 6, J. Sieczka 4, Bagiński 3, Lenty 3, Banach 3, Żaba-Żabiński, Mielcarz, Kwieciński.

Inny wynik 3. kolejki: MOSM Trrol Bytom - Orzeł Przeworsk 29:30 (14:13). Pauzowała Wisła Sandomierz.