KSS minus 15. Wąs: duma i przebudzenie

Piłka ręczna. Główny faworyt do detronizacji SPR-u Lublin, wicemistrzynie Polski z Zagłębia Lubin, u siebie planowo - aż o 15 bramek - lepszy od KSS-u Kielce. Ale nie wszystko w siódemce gości do poprawy
Szkoleniowiec kielczanek Zdzisław Wąs może być zadowolony zwłaszcza z gry w pierwszej połowie. Jego podopieczne długo dotrzymywały kroku utytułowanym rywalkom. Jeszcze w 23. minucie przegrywały tylko 10:13, ale w dwóch kolejnych akcjach ofensywnych oddały nieprzygotowane rzuty i gospodynie powiększyły przewagę. - Jeśli grałyby przez cały sezon tak jak w pierwszej odsłonie, to bylibyśmy w pierwszej czwórce ligi. Byłem dumny z moich zawodniczek - mówi kielecki szkoleniowiec.

Po przerwie już nie mógł czuć tego samego. Przez pierwszych osiem minut trafiały tylko lubinianki, i to aż siedem razy. Kielczanki popełniały sporo błędów w ataku (w sumie 22, w tym Katarzyna Stradomska aż siedem), presji nie wytrzymała chwalona przed sezonem litewska rozgrywająca Lina Abramuskaite. Zawiodły również skrzydłowe, które w całym meczu nie zdobyły bramki. - To już był inny świat... Dziewczyny, walcząc o zmniejszenie przewagi, niepotrzebnie zaczęły się w końcówce spieszyć. A jak się ktoś spieszy, to się diabeł cieszy. Zagłębie to bezlitośnie wykorzystało - dodaje Wąs.

Mimo wysokiej porażki trener uznał, że kilka jego podopiecznych zasłużyło w Lubinie na pochwały. - Bardzo dobrze spisała się Marta Rosińska, nieźle w bramce Małgorzata Kawka i na kole Milena Kot - wymienia.

W sobotę o godz. 17 KSS zagra pierwszy raz przed własną publicznością - ze Zgodą Ruda Śląska.

KGHM Zagłębie Lubin - KSS Kielce 35:20 (17:11)

Zagłębie: Czarna, Ćwirko - Pielesz 7 (2), Byzdra 5, Bader 5, Załęczna 4, Semeniuk 4, Lisowska 3, Obrusiewicz 2, Jelić 2, Jochymek 2, Paluch 1, Ciepłowska, Piekarz. Kary: 14 minut.

KSS: Kawka, Kozieł - Rosińska 10 (5), Kot 4, Abramauskaite 3, Gedroit 2 (1), Stradomska 1, Grabarczyk, Kabała, Pokrzywka, Woźniak, Drabik. Kary: 14 minut.

Sędziowali: Łukasz Niedbała (Szczecin) i Jakub Szwedo (Osina). Widzów: 300.