Końskie lepsze od wicelidera

I liga piłkarzy ręcznych. A dzięki zwycięstwu nad Siódemką-Miedź Legnica w 19. kolejce KSSPR już tylko dwa oczka od drugiego miejsca w tabeli.

KSSPR Końskie - Siódemka-Miedź Legnica 32:31 (15:17)

Końskie: Ratuszniak - M. Przybylski 5, R. Napierała 5, Smołuch 5, Bąk 4, W. Trojanowski 4, Baturin 3, T. Napierała 3, Iskra 2, Słonicki 1, Fiutek.

Emocjonujący pojedynek ekip z czołówki tabeli ze zmieniającym się prowadzeniem. Przez 25 minut w pierwszej połowie lepiej radzili sobie gospodarze, a w końcówce goście. Efekt? Dwubramkowa przewaga wicelidera! Mimo, że podopieczni zastępującego Rafała Przybylskiego (był z młodzieżą na turnieju w Hiszpanii) Wojciecha Jasnosa po trafieniu Sebastiana Smołucha prowadzili już 14:10. Ekipa Edwarda Strząbały pokazała jednak klasę - w trzy minuty wyrównała (14:14), na przerwę schodziła z dwubramkową zaliczką (17:15), a po ośmiu minutach drugiej części wygrywała już 24:19. Z pomocą znakomitych interwencji Rafała Ratuszniaka KSSPR rozpoczął odrabianie strat. Ze stanu 22:25 udało się wyjść ponownie na prowadzenie (26:25). Ale Miedź nie rezygnowała i w 55 min. była ponownie na przedzie (29:28). Za chwilę czerwoną kartką ukarany został Adam Skrabania (gradacja kar). A to był już drugi gracz gości, który musiał opuścić parkiet - w 51 min. po faulu na czystej pozycji na Arkadiuszu Bąku czerwień zobaczył Tomasz Fabiszewski. Konecczanie wykorzystali to osłabienie dopiero na początku ostatniej minuty zyskując dwie bramki przewagi (32:30, Tomasz Napierała).

AZS Politechnika Radomska - Wisła Sandomierz 33:31 (15:13)

Wisła: Skowron, Polit - Karbownik 11, Ogrodnik 7, Cupisz 7, Kwiatkowski 3, Gach 2, Dusak 1, M. Kubisztal, Kuroś, N. Trojanowski, Guz, Szklarski.

Sandomierzanie byli bliscy zdobycia cennych punktów w walce o utrzymanie i sprawienia niespodzianki na terenie wyżej notowanego rywala. Nie dawali podopiecznym Karola Drabika uciec. Wisła zaczęła od prowadzenia (2:1), a potem najczęściej przewaga radomian oscylowała wokół dwóch bramek. A gdy Politechnika trafiała częściej (14:10) ekipa Adama Węgrzynowskiego umiała odpowiedzieć (14:13). W drugiej połowie gospodarzom udało się jednak zatrzymać najlepszego strzelca Wisły - Marcina Ogrodnika.

Pozostałe wyniki 19. kolejki: Stalprodukt BKS Bochnia - ChKS Łódź 30:25 (12:10), MTS Chrzanów - Olimpia Piekary Śląskie 34:33 (19:20), ASPR Zawadzkie - AZS AWF Biała Podlaska 42:30 (24:17), Gwardia Opole - Stal Mielec 23:34 (8:17).

II liga: tylko Polonica na plus

Orzeł Przeworsk - Polonica Kielce 26:30 (10:20)

Polonica: Łęski - Glita 9, M. Głowacki 8, M. Gawęcki 5, Jankowski 4, Nawrocki 3, Maćkowski 1, Putała, Sobaś.

Vive Targi II Kielce - Viret CMC Zawiercie 24:35 (9:12)

Vive Targi II: Buchcic - Przybylski 11, Papaj 5, Cieniek 4 (3), Barczewski 2, Bąk 1, Więckowski 1, Pięta.

KSZO Ostrowiec - Unia Tarnów 31:33 (16:17)

KSZO: Szewczyk - Gajewski 8, Radowiecki 7, Kuc 6, Stępień 4, Cukierski 2, Słoma 2, Rogaliński 1, Sitkowski 1, E. Szczych, Jary, Nowak, Chmielewski.

Pozostałe wyniki 16. kolejki: Górnik Sosnowiec - Grunwald Ruda Śląska 22:32 (11:16), Kusy Kraków - Czuwaj POSiR Przemyśl 26:27 (13:10). Awansem: Orzeł - Unia Tarnów 34:44 (16:22).