Vive Targi: 19 łup - Olsztyn. A teraz Płock

Piłka ręczna. Wszystko wróciło do normy. Dziewiętnaste - pewne jak wszystkie poprzednie - ligowe zwycięstwo Vive Targi (nad Travelandem). A po dokończeniu 8. kolejki Ligi Mistrzów kielczanie mogą już się cieszyć z trzeciego miejsca na koniec rywalizacji w grupie B.

Klasę pokazali też kibice. Już przed meczem gremialnie wsparli bohatera (11 bramek) i pechowca (nie wykorzystał w ostatnich sekundach dającego remis karnego) ostatniego meczu Ligi Mistrzów z RK Gorenje Velenje Rastko Stojkovicia. "Jesteśmy z Tobą" - zaśpiewali, po czym sprezentowali mu scyzoryk oraz klubowy szalik.

Ten odwdzięczył się bardzo dobrą grą. Do przerwy wraz z Mariuszem Jurasikiem pokazali kilka efektownych akcji, we dwójkę zdobywając w tej części aż 11 bramek. Do tego znakomicie dysponowany "Józek" dołożył jeszcze pięć pięknych asyst. Stojković oprócz bramek z koła zaprezentował bogaty repertuar pomysłów na karne (nie myląc się).

Mimo to dość długo kielczanie nie mogli wypracować sobie wysokiej przewagi. A to dlatego, że mieli kilka niepotrzebnych strat w ataku oraz niecelnych rzutów. Sprawiali wrażenie, jakby jeszcze byli myślami w Słowenii. Bo rywale niczym nie imponowali, czasem mieli nawet problemy z trafieniem w światło bramki. W 17. minucie był remis 6:6 i wówczas wreszcie nastąpiło zabójcze "x" minut kieleckiej siódemki. Dokładnie 12 - wystarczyło kilka dobrych interwencji Marcusa Cleverlego oraz przyspieszenie gry, by w 29. minucie było już 17:9.

Drugą połowę podopieczni Krzysztofa Kisiela sami rozpoczęli fatalnie - od trzech juniorskich błędów w ataku. Gospodarze błyskawicznie to wykorzystali i już w 33. minucie po trafieniu Stojkovicia wygrywali różnicą dziesięciu bramek - 20:10. Olsztynianie - ile mogli - próbowali walczyć. Dobrą zmianę dał np. skuteczny na prawym skrzydle Michał Bartczak (pięć bramek w tej odsłonie). A razem z kolegami nie pozwolił jeszcze mocniej odskoczyć gospodarzom (ci jednak mocno nie naciskali).

W środę hit ekstraklasy - Vive Targi zagra w Płocku z Wisłą (godz. 20). Transmisja w Polsacie Sport.

Vive Targi Kielce- Traveland Społem Olsztyn 36:28 (17:10)

Vive Targi: Cleverly, Kubiszewski - Jurasik 10, Stojković 7 (3), Rosiński 4, Knudsen 4, Konitz 3, Podsiadło 3, Jachlewski 2, Kuchczyński 1, Gliński 1, Żółtak 1, Tubić, Grabarczyk. Kary: 12 minut (czerwona kartka: Piotr Grabarczyk - 57. minuta).

Traveland: Wolański, Sokołowski - Boneczko 7, Bartczak 5, Kłosowski 4, Masiak 3, Urbanowicz 2, Kopyciński 2, Krawczyk 2, Malewski 2, Frelek 1, Ćwikliński, Zyśk, Szymkowiak. Kary: 4 minuty.

Sędziowali: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota (obaj Płock). Widzów: 3300.

Przebieg - I połowa: 1:0, 1:1, 2:1, 2;2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 6:5, 6:6, 8:6. 8:7, 10:7, 10:8, 13:8, 13:9, 17:9, 17:10. II połowa: 21:10, 21:12, 22:12, 22:13, 23:13, 23:14, 24:14, 24:18, 25:18, 25:19, 28:19, 28:20, 29:20, 29:21, 30:21, 30:23, 31:23, 32:23, 32:24, 33:24, 33:27, 34:27, 34:28, 35:28, 36:28.