I liga piłkarzy ręcznych: Cenna wygrana Wisły

Sandomierzanie pokonali rywala w walce o utrzymanie i opuścili przedostatnie miejsce w tabeli. Trzynasta kolejka bez pecha - wygrała też siódemka KSSPR Końskie.

Zagłosuj już teraz . Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej: Wybierz swojego ulubionego sportowca, trenera, drużynę

Wisła Sandomierz - Stalprodukt BKS Bochnia 38:29 (18:17)

Wisła: Skowron, Polit - Ogrodnik 10 (2), Kutek 2, Gach 2, Kubisztal 7, Karbownik 5, Kuroś 8, N. Trojanowski 1, Guz, Cu-pisz 3, Szklarski.

Wisła poradziła sobie nawet mimo nieudanego otwarcia. Już po kwadransie goście prowadzili czterema trafieniami (6:10). Nie pomagało nawet indywidualne krycie byłego zawodnika Iskry Krzysztofa Chraboty. Zespół Adama Węgrzynowskiego poprawił jednak potem wyraźnie grę w defensywie. Dało to efekty jeszcze przed przerwą. W 25 min. udało się doprowadzić do remisu (15:15), a trzy minuty później wyjść na prowadzenie (17:16). Jeszcze lepiej gospodarze wypadli na otwarcie drugiej części meczu - zaczęli od trzech bramek z rzędu, a w 46 min. prowadzili już bardzo wyraźnie (29:21).

Zwycięstwo cieszy podwójnie, bo Wisła - co może być ważne na koniec sezonu - ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Bochnią (dwa trafienia na plusie).

KSSPR Końskie - ChKS Łódź 29:24 (13:10)

Końskie: Ratuszniak, Janusz - Trojanowski 7, T. Napierała 5, Smołuch 4, Baturin 3, Bąk 3, Iskra 3, Przybylski 2, Fiutek 2, Biegaj, R. Napierała, Słonicki, Kubała.

Kluczem do wygranej podopiecznych Rafała Przybylskiego była dobra gra w obronie, szczególnie w drugiej połowie spotkania. Pomagał - rozgrywający kolejny udany występ w tym sezonie - bramkarz Rafał Ratuszniak. Przez to gospodarze mogli seryjnie wyprowadzać kończone bramkami kontry. W ataku przypomnieli o sobie także wracający do formy Sebastian Iskra (kilka dobrych indywidualnych akcji) oraz Konrad Fiutek.

Pozostałe wyniki 13. kolejki: Gwardia Opole - ASPR Zawadzkie 20:23 (11:10), Siódemka-Miedź Legnica - AZS AWF Biała Podlaska 34:22 (15:13), AZS Politechnika Radomska - MTS Chrzanów 30:25 (16:13)

Stal Mielec - Olimpia Piekary Śląskie 43:30 (16:11).