Wisła Płock w półfinale play-off

Nie było sensacji w ostatniej parze ćwierćfinałowej play-off w ekstraklasie mężczyzn. Faworyt - Wisła Płock - pewnie po raz drugi pokonał przed własną publicznością Zagłębie Lubin 32:24 (14:11) i zajął ostatnie wolne miejsce w czwórce.
Oba zespoły decydujące spotkanie rozpoczęły jednak najwyraźniej mocno spięte. Po pierwszych pięciu minutach było tylko 1:0 dla drużyny gości. Obrońcy tytułu mistrzowskiego w 11. minucie po trafieniu z rzutu karnego Tomasza Palucha objęli prowadzenie 4:3 i nie oddali go już do końca meczu. Byli już wicemistrzowie Polski nadzieje na korzystne rozstrzygnięcie mogli mieć do 37. minuty (przegrywali tylko dwoma trafieniami - 15:17). Po kolejnym kwadransie tracili już jednak do gospodarzy aż dziewięć bramek (18:27). Świetnie w tym okresie w płockiej bramce spisywał się Duńczyk Morten Seier, a skutecznością z drugiej linii i koła popisywali się odpowiednio Michał Zołoteńko i Bartosz Wuszter. Dwaj ostatni wraz z Paluchem byli najskuteczniejszymi zawodnikami Wisły (po siedem bramek). Wśród rywali tyle samo trafień miał skrzydłowy Piotr Obrusiewicz.

Zespół Flemminga Olivera Jensena 25 i 26 kwietnia w pierwszych spotkaniach półfinałowych podejmie rewelację rozgrywek AZS AWFiS Gdańsk (w rundzie zasadniczej dwukrotnie lepsi byli akademicy). W drugiej parze Vive Kielce zagra z MMTS-em Kwidzyn. Wcześniej - 18 kwietnia - w Hali Mistrzów we Włocławku przedsmak walki o medale - finał Pucharu Polski Vive - Zagłębie.