Mariusz Jurasik rezygnuje z kadry

PRZEGLĄD PRASY. Podstawowy zawodnik kadry Bogdana Wenty, Mariusz Jurasik, nieoczekiwanie postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę. - Nie przyjadę na najbliższe zgrupowanie kadry. Ani na to, ani na następne. Podjąłem decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery. We wrześniu rozmawiałem o tym z Bogdanem Wentą - mówi 33-letni zawodnik w ?Przeglądzie Sportowym?

Zobacz na Z czuba.tv gole Jurasika w kadrze ?

Decyzję o zakończeniu kariery Jurasik podjął więc jeszcze przed turniejem w Chorwacji, skąd Polacy przywieźli brązowy medal. - Właściwie medal utwierdził mnie w przekonaniu, że należy już odejść. Po sukcesie jest na to najlepszy moment. Ale gdybyśmy nic nie ugrali, też powiedziałbym pas - przyznaje zawodnik.

Jurasik przez 12 lat rozegrał w reprezentacji Polski 176 meczów, w których zdobył 644 bramki. Był podstawowym zawodnikiem kadry na mistrzostwach świata w Niemczech, gdzie Polacy zdobyli wicemistrzostwo. Podczas ostatniego mundialu dłużej siedział na ławce, ale jego wejścia często miały dobry wpływ na grę drużyny. Jurasik potrafił zagrać niekonwencjonalnie i odwrócić losy meczu, tak jak w spotkaniu z Norwegią, w którym zdobył 4 bramki.

Na pozycji prawoskrzydłowego w Chorwacji dobrze radził sobie 26-letni Patryk Kuchczyński. Jurasik widzi w nim swojego następcę. - Na tych MŚ nie grałem dobrze. Uważam, że Patryk Kuchczyński grał lepiej ode mnie. Niech teraz on przejmie moją rolę w reprezentacji - mówi zawodnik Rhein-Neckar Lowen, który od 1 lipca będzie grał w Vive Kielce.

Co Jurasik mówił po MŚ w Chorwacji? - czytaj tutaj ?