Polska przegrała z Lazarowem

Niespodziewanej porażki doznali wczoraj polscy piłkarze ręczni w trzecim meczu MŚ. Przegrali z Macedonią 29:30, ale nadal mają duże szanse na wyjście z grupy.

Największym sukcesem Macedonii jest 18. miejsce na MŚ w 1997 r. Po porażce z Tunezją, by myśleć o awansie, musiała pokonać Polaków. - Trochę się obawiam tego meczu. Drużyna włożyła maksimum wysiłku w mecz z Rosją - mówił "Gazecie" wielokrotny reprezentant Polski i były selekcjoner Bogdan Kowalczyk.

I Polacy rzeczywiście zagrali słabo. Zupełnie nie radzili sobie z Kiryłem Lazarowem, który zdobył 13 bramek! Gdy Lazarow, Aluszowski czy Mojsowski efektownymi zagraniami wzbudzali owacje macedońskich kibiców, wicemistrzowie świata tylko bezradnie rozkładali ręce. Ich akcje były rwane, a gole najczęściej padały po indywidualnych akcjach Marcina Lijewskiego i Karola Bieleckiego. Znany ze skuteczności, szczególnie zza 9. metra Bielecki był cały czas pilnowany przez dwóch rywali. Gdy tylko jednak miał trochę swobody, zaskakiwał Macedończyków atomowym rzutem (rekordowa prędkość - 111 km/h).

W drugiej połowie nie było lepiej, Macedonia prowadziła już czterema bramkami. Raz po raz do siatki Szmala, który także nie przypominał bohatera meczu z Rosją, trafiał Lazarow. Mimo to w czterech ostatnich minutach, po kapitalnych rzutach Bieleckiego, Lijewskiego i Tłuczyńskiego, Polakom udało się odrobić straty. Ostatnie słowo jednak należało do Macedończyków. Aluszowski dokładnym lobem posłał piłkę nad bezradnym Szmalem. Przy rzucie wolnym na pięć sekund przed końcem Polacy zgubili piłkę...

Jeśli wicemistrzowie świata chcą myśleć o strefie medalowej, muszą wygrać jutro z Tunezją i w czwartek z Niemcami. We wtorek na mistrzostwach dzień przerwy.

Polska - Macedonia 29:30 (15:16)

Polska: S. Szmal, A. Malcher - B. Jaszka, P. Kuchczyński 2, K. Bielecki 7, D. Żółtak 1, D. Wleklak 1, B. Jurecki, M. Jurasik 3, M. Jurkiewicz, M. Jurecki, T. Tłuczyński 5, M. Lijewski 7, R. Gliński 3.