Sport.pl

Szwecja - Polska w "świątyni piłki ręcznej"

kd, PAP
25.11.2008 , aktualizacja: 25.11.2008 16:59
A A A
Piłkarze ręczni trzymają się razem

Piłkarze ręczni trzymają się razem (Fot. Kuba Atys / AG)

Mecz kwalifikacyjny mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych Szwecja - Polska zostanie w czwartek rozegrany w nowo wybudowanej hali sportowej w Lund, nazywanej już przez szwedzkie media "świątynią piłki ręcznej".
Wenta: Ze Szwedami trzeba grać ostro »

Hala "Fars och Frosta Sparbank Arena" została otwarta pierwszego września. Może pomieścić 3000 widzów podczas meczu i 4000 podczas koncertu, osiem luksusowych lóż dla w sumie 60. osób oraz restauracje dla VIP z 250 miejscami. Obiekt ma 9000 metrów kwadratowych powierzchni i w jego skład wchodzi pełnowymiarowa hala treningowa. Oświetlenie hali spełnia wymagania HDTV (high definition TV).

Hala była planowana już od dawna, ponieważ Lund nazywany jest stolicą szwedzkiej piłki ręcznej i ma dwa zespoły w pierwszej lidze. Tutaj też rozgrywany jest co roku, w dniach 26-30 grudnia, Lundaspelen, największy na świecie międzynarodowy turniej młodzieżowy w piłce ręcznej, zwany nieoficjalnymi młodzieżowymi mistrzostwami świata.

Zainteresowanie meczem Szwecja-Polska jest ogromne i wszystkie bilety zostały sprzedane. Organizatorzy ustawili dodatkowe ławki z miejscami stojącymi.

Karol Bielecki: Popełniłem błąd, ale teraz jestem »

- W takiej hali i to u siebie ten mecz musimy wygrać, po prostu nie wypada inaczej - powiedział pochodzący z Lund Dalibor Doder, grający od czterech lat w hiszpańskim Balonmano Aragon.

Reprezentacja Szwecji przeprowadziła pierwszy trening w poniedziałek. - Moi zawodnicy zjechali się z całej Europy i byli zmęczeni, więc trening był lekki. Wtorek poświęcimy na trening siłowy, a w piłkę ręczną zagramy dwa razy w środę - powiedział selekcjoner Ola Lindgren.

Szwedzcy piłkarze ręczni są nieco zestresowani spotkaniem z Polską bowiem pamiętają turniej olimpijski we Wrocławiu w czerwcu, z którego odpadli. Dla poprawienia bojowego nastroju w ekipie zawodnicy reprezentacji oglądali między innymi filmy z Jamesem Bondem.

- Do tego ważnego meczu przygotowujemy się jednak trochę inaczej. Dla uspokojenia się i wprowadzenia pewnego wyciszenia we wtorek wszyscy idziemy do teatru - powiedział Ola Lindgren.

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

El. do Igrzysk w Rio 2016

lp. Drużyna M Pkt. Br. Z-R-P
1 Polska 3 6 88:71 3-0-0
2 Tunezja 3 4 91:83 2-0-1
3 Macedonia 3 2 76:84 1-0-2
4 Chile 3 0 83:100 0-0-3

  • Awans do IO
Najczęściej czytane