Polska - Dania. Relacja z czuba i na żywo

Pół polskiej drużyny choruje na grypę. Bogdan Wenta: "Teraz najważniejsze jest, żeby na te problemy nie zwalać winy, tylko robić swoje. Musimy znaleźć w sobie siłę". Nie jesteśmy zwolennikami patosu, ale co tam... Polskaaaaaaaaa! Zapraszamy na relację z półfinału mistrzostw świata w piłce ręcznej.

22:26 W Polsacie mówią, że to był najlepszy mecz Polaków na turnieju. Chyba nie, ale na pewno najpiękniejszy. Dzięki po stokroć.

22:22 A początkujący kardiolodzy otwierają prywatne praktyki. To trochę mecz bez bohatera, choć i Weiner i Tkaczyk i Michał Jurecki mieli swoje momenty. I Tłuczyński i Wleklak i i Kuchczyński i Lijewski i Lijewski i drugi Jurecki i inni. Gdyby to była trasmisja głosowa, to głos by nam się łamał. A tak zostały nam tylko literówki.

22:21 A teraz pochylmy się nad losem przegranych, Duńczycy płaczą... Kogo to obchodzi! Polska w finale mistrzostw świata!

MAMY FINAŁ!!!!!

22:20 Karny dla Duńczyków, czas nie ruszył, wciąż pół minuty.

22:19 Kara dla Lijewskiego, czerwona kartka, trzydzieści sekund. Tego się nie da przegrać!

22:18 Cuda, cuda. 80 sekund, alley oop Duńczyków, gol Jurasika!

22:17 Gol Tkaczyka! Trzy bramki!

Sms od kolegi, który jedzie pociągiem: Tu cały pociąg wisi na telefonach. Ludzie transmitują mecz paszczami na żywo

22:17 Michał Jurecki! Samo dobre! Dwie bramki przewagi i dwie i pół minuty do końca. Mamy piłkę!

22:16 Zabrali mu mikrofon! W takim momencie. Nieco ponad trzy minuty do końca.

22:15 Włodarczyk zaczyna zaczarowywanie rzeczywistości ("żeby się w końcu pomylili"). I udaje mu się, faul w ataku Duńczyka.

22:14 W końcu mamy szczęście, Duńczycy w słupek, Michał Jurecki w bramkę.

22:13 Jeśli ktoś wczoraj rzucił palenie, to gratulujemy. Świetny timing.

22:12 Koniec, zostało pięć minut.

22:11 Faul a ataku duńskiego rozgrywającego. 30 sekund do końca trzeciej części dogrywki.

22:10 Tłuczyński z karnego, pierwszy gol Polaków w drugiej dogrywce.

22:09 Madsen też się myli, nad poprzeczką. Tu już nie chodzi o siły, tylko o nerwy. Kto ma więcej.

My nie mamy za grosz.

22:07 Tkaczyk koło słupka. Niedobrze.

22:05 Gol dla Danii, zaczynamy od gonienia.

22:04 Duński bramkarz Hvidt jest jak jego nazwisko. Nie do ruszenia.

22:03 Kolejny start.

22:00 Prowadzący wydanie w GW planuje wstawić zdanie "W chwili zamknięcia tego wydania Gazety nadzieja jeszcze nie umarła"

21:58 Aktualizacja do wpisu z 21:49. To nie było ostatnie pięć minut.

21:57 Wyrównali ze skrzydła.

DRUGA DOGRYWKA!

21:56 Gol Jurasika, trzydzieści sekund!

21:55 Minuta do końca. Polacy w osłabieniu.

21:55 Plecy Weinera strzeliły drugą bramkę w meczu.

21:54 Po każdej akcji trup ściele się gęsto.

21:53 Tkaczyk w bramkarza.

21:53 12 interwencja Weinera. Ma łeb z żelaza, chłopak, ale właściwie to ratował życie, bo piłka leciała mu prosto w twarz.

21:52 Najnowsze dane o skuteczności 55%-51% dla Polaków.

21:51 Bielecki się zepsuł. Miejmy nadzieję, że tak jak z Rosją zdąży się naprawić.

21:50 Madsen z drugiej linii pod poprzeczkę. Robi się saperska robota.

21:49 Ostatnie pięć minut.

21:46 Piękna akcja w ostatnich sekundach. Piękna i mądra i w ogóle przeakcja. Gol Jureckiego. Dwie bramki przewagi do przerwy.

21:45 Gol Tkaczyka, teraz to my jesteśmy na prowadzeniu.

Mistrzostwa świata w wąsach i brodach

21:42 Cudowna (nie fantastyczna, właśnie cudowna jak woda Lourdes) interwencja Weinera. Już rzucił się w drugą stronę.

Tomasz Włodarczyk: "Polskich kibiców poznajemy po wąsach". Hm. A nie Asterixa?

Gol Jureckiego z dobitki.

21:41 Mieliśmy mnóstwo strat w ataku i od starty w ataku zaczynamy dogrywkę. Duńczycy zaczynają od bramki z ośmiu metrów.

21:40 Trwają ustalenia dotyczące piłki. Start numer 3!

21:38 Jeszcze trochę wideo.

21:37 Przypominamy: dogrywka trwa dwa razy po pięć minut. Jeśli będzie remis to czeka nas druga dogrywka, również dwa razy po pięć minut. A potem karne.

21:35 Więcej o biegunce . To nie jest najlepszy mecz Polaków, ale Duńczyków też nie.

A to są z niego zdjęcia

DOGRYWKA!

21:31 12 sekund, gol Bieleckiego i znowu remis. Tłuczyński nasyzm bohaterem, Bielecki bohaterem, Weiner bohaterem.

12 sekund...

21:30 Ostatnia minuta, gol Duńczyków. To my gonimy.

21:29 Broni Weiner. W kontrze Polacy, karny...i jest remis!

21:28 Duńczycy wychodzą na prowadzenie, klasa gol. Z drugiej strony Kuchczyński ze skrzydła w bramkarza, jest nienajlepiej.

21:26 Bielecki w drugie tempo i remis. Gramy w przewadze. To nie jest śmieszne. Komentarz do ostatniej decyzji sędziego o wykluczeniu: Niemcy chyba wolą grac z Polakami w finale. To nie my, to redakcja.

21:25 Co za pech - piłka odbita od dwóch słupków i od pleców Weinera wpadła do bramki.

Duńczycy po raz pierwszy od dawna na prowadzeniu.

21:24 4 i pół minuty do końca, remis, piłka u Duńczyków.

21:22 Natomiast nie umiemy utrzymać przewagi. Znowu remis, obrona dwa razy rozbiegana.

21:21 Lijewski po raz drugi - w końcu wykorzystujemy grę w przewadze.

21:20 Gol Lijewskiego. Skończyły nam się głupie dowcipy.

21:18 Choć tak prawdę powiedziawszy, to trochę przestajemy wierzyć w tę biegunkę. Tak jak dziś gra Tkaczyk, nie można grać po nocy spędzonej w toalecie.

Kara dla Duńczyka, dziewięć minut do końca.

21:17 I znowu błędy w ataku, dwa szybkie ataki i remis.

21:16 10 minut do końca, głupia bramka dla Duńczyków. Szkoda.

21:15 Fantastyczny gol Tkaczyka z 10 metrów. I po chwili jeszcze raz! Moc biegunki.

21:14 Jest remis. Akcja na skrzydło i długi róg pod nogą bramkarza. Obie drużyny w ofensywie zablokowane, ale Polacy jakby zablokowani bardziej.

Ale biegunka jest z nami.

21:12 Jurecki dobitką w słupek. Kara dla Kuptela.

21:10 Numer 19! Ponad 15 minut do końca, gol Wleklaka. Odpowiedź błyskawiczna.

21:08 Nie mamy pytań. Weiner sprawia, że Szmala wspominamy z sympatią, ale bez wielkiego żalu. Pojawiała się nawet teoria, że bramkarze nam wygrywają turniej.

Niestety, gol dla Duńczyków. Zatrzymaliśmy się na 18 bramkach.

21:07 Obaj bramkarze się popisują. Ho, ho, ho.

21:05 Trochę się nam skończyły pomysły w ataku. Atak Bieleckim chwilowo wygląda na jedyną opcję. Na szczęście Duńczycy też jakby zwolnili. A Weiner znowu świetnie broni.

21:02 Z ostatniej chwili:Andrzej Rusko zrezygnował z funkcji kuratora PZPN. Zastąpi go Marcin Wojcieszak. A to Polska właśnie. Wracamy do meczu - 18:16.

21:01 I są trzy bramki przewagi - po wzorcowej kontrze.

21:00 Dla zestresowanych jest też relacja ze zmian pogody w Danii na żywo

21:00 Quiz wiedzy o Danii po polsku. Jakby ktoś chciał ukoić nerwy będzie jak znalazł. Z przewagi liczebnej zrobiły się liczebne niedobory.

20:58 W Bieleckim gra krew. Dwie bramki i jeden zawodnik przewagi.

20:55 W końcu. Tkaczyk indywidualnie i precyzyjnie.

20:55 Sporo zapasów, trochę "zagardłów" i jak na razie jeden gol.

20:52 Remis.

20:52 Start 2!

Aha, nie wierzcie, że Prison Break jest lepszy od Jericha. To tak bez związku.

20:50 Wikingowie to skandynawscy wojownicy, którzy od VIII do XII wieku podejmowali dalekie wyprawy o charakterze kupieckim, rabunkowym lub osadniczym.

W przypadku wypraw łupieżczo-handlowych mówi się o wikindze zachodniej i wikindze wschodniej. Organizatorami wypraw do krajów Europy Zachodniej byli Normanowie duńscy i norwescy (czyli właśnie wikingowie), a także mieszkańcy dzisiejszej południowej Szwecji (prowincje Bohuslän, Halland, Skania i Blekinge). Normanowie szwedzcy, głównie Swionowie i Goci, organizowali wyprawy do krajów położonych na wschód i południe od ich ojczyzny, docierając do Bułgarii Kamskiej, Rusi Kijowskiej, Bizancjum, a nawet Kalifatu Bagdadzkiego.

Nasz ulubiony wiking nie jest Duńczykiem i nie jest wikingiem. A Karol Bielecki trochę wygląda, jakby jego przodkowie złupili Wolin.

20:47 Wideo numer trzy. Oj, dzieje się:

20:41 Kroki Jurasika. Nie denerwujemy się. Jesteśmy tylko bardzo, bardzo rozczarowani.

Koniec pierwszej połowy.

20:40 Końcówka pierwszej połowy jest bardzo brutalna i bardzo nieobfitująca w gole.

20:38 Jurasik w głupi sposób stracił piłkę. Gdzie Duńczyków trzech, tam nie ma miejsca na podanie. Jest takie stare szczypiorniackie przysłowie. Jedna bramka przewagi.

20:35 Królowa Małgorzata jest 213 osobą w kolejce do tronu Królowej Wielkiej Brytanii. "Z czuba" jest na miejscach 2,312,128 i 2,312,129.

20:33 Królową Danii jest Małgorzata II. Szukaliśmy skandali na duńskim dworze i nic. Albo są inni niż Harry William i reszta, albo nie mają The Sun.

15:13, znów budujemy przewagę. A Weiner gra bardzo dobrze.

20:31 Dwie akcje Krzysztofa Lijewskiego i Jachlewskiego typu "a Jezus Maria!!!".

Remis. A gramy w przewadze.

20:30 Chwila nieuwagi i już tylko jedna bramka przewagi.

20:28 Trzy bramki przewagi. Bielecki się po szarpaninie zezłościł. W jego słowniku nie ma słowa "litość". Jest za to "okrutny rzut z bardzo daleka, nie do obrony choćby nie wiem co".

20:27 Wideo numer 2:

20:26 Bielecki zastrzelił bramkarza, znowu dwie bramki przewagi. Kości ogonowej bramkarza Danii nie zazdrościmy absolutnie niczego.

20:25 Po pierwszym wideo czas na pierwszy gol Polaków ze skrzydła (Jurasik).

I śpiewamy: najtrudniejszy pierwszy krok...

Zrobiło się trochę biesiadnie.

20:24 Pierwsze wideo meczu:

20:23 Sławomir Szmal już nie broni, zmienił go Adam Weiner. 18 minut za nami.

20:21 Marcin Lijewski i najbardziej fartowna bramka meczu. Bramkarz zamiast łapać - usiadł.

20:18 Na trybunach biało-czerwono. Ale nie wiemy, których kibiców jest więcej. Ci z krzyżami na policzkach są z Danii, ale ci w kapeluszach w szachownicę - nie mamy pojęcia.

20:16 Duńczycy czają się na Karola Bieleckiego - kryją go bardzo wysoko. Zaczęła się szarpanina. Ta piosenka leci w Hamburgu. Poczujmy się.

20:14 Chcielibyśmy więcej takich biegunek jak miał Tkaczyk. Strzelił kolejnego gola, a większość z pozostałych wypracował.

Oczywiście nikomu nie życzymy biegunki. Nie mielibyśmy odwagi.

20:12 Okrutna kontra Polaków - okrutna zwłaszcza dla nas, bo nie dość, że skuteczna, to jeszcze przyprawiająca o zawał serca. Nie podawać na dobieg!

20:11 Chwila bez bramek. Obie drużyny się badają. Skuteczność Polska 71%, Dania 86%.

20:10 Pretty Danish, wersja "Z czuba":

Scarlett Johansson , Brigitte Nielsen i Helena Christensen

20:08 Polacy pierwszy raz na prowadzeniu, trwało to siedem sekund.

20:05 Pierwszy karny dla Polaków wykorzystany. Jeśli biegunka miała zaszkodzić Tkaczykowi to na razie na to nie wygląda.

20:03 Obie drużyny zaczynają od 100% skuteczności... już nie, Tkaczyk trafił w słupek i zebrał po swoim rzucie.

20:00 Start! Dziś opowiemy Duńczykom bajkę o brzydkim kaczątku

19:58 Gramy u siebie! Polacy, gramy u siebie!

19:55 "Polacy już zapisali się w historii, ale mogą się dziś zapisać jeszcze wyraźniej" - przywitał nas Tomasz Włodarczyk. Nie wspomniał, że mogą też podkreślić podwójną linią i postawić trzy wykrzykniki i znak zapytania.

19:50 L'Equipe pisze w ostrożnych słowach, że bramka Francuzów powinna być uznana i przypomina sytuację z futbolowych MŚ 1982 i faul Harolda Schumachera na Patricku Battisonie (do obejrzenia tu) . Historia lubi się powtarzać.

I może się czepiamy, nie znamy wszystkich faktów, ale Wojciech Gąssowski w studio dziękujący telewizji Polsat "w imieniu wszystkich kibiców" to jednak przesada. Gdzie się podziały tamte prywatki...

19:45 Ostatnie wieści z frontu walki z biegunką: Tkaczyk i Szmal się rozgrzewają.

Wszystko o duńskiej kuchni . Ziemniaki karmelowe brzmią pysznie.

19:40 Przekręceniem Francuzów będziemy się martwić później, choć zdaniem redakcyjnych ekspertów cały mecz był sędziowany pod Niemców.

A teraz dni tygodnia po duńsku: Mandag, Tirsdag, Onsdag, Torsdag, Fredag, Lordag, Sondag

Wtorek pochodzi od Boga wojny - Tyra, Środa od Boga Bogów -Odyna, Czwartek od Boga burzu i piorunów Thora, piątek od Bogini miłości Freji. Poniedziałkowi, sobocie i niedzieli nie patronuje żaden bóg.

Więcej o patronie dzisiejszego dnia: Syn Odyna i Jörd, małżonek Sif. Thor był uznawany za bliższego ludziom niż Odyn - jest równie gwałtowny, ale mniej tajemniczy. Przedstawiano go zwykle z długą, rudą brodą i młotem Mjöllnir w ręku - symbolem jego siły. Drzewem poświęconym Thorowi był dąb. Podróżował rydwanem zaprzężonym w kozły. Nie był tak przebiegły jak Odyn i zdarzało mu się wpaść w pułapkę (przykładem tego jest słynna przygoda Thora w gościnie u króla Utgardu, olbrzyma zwanego Lokim), ostatecznie jednak zawsze zwyciężał. W czasie Ragnaroku zabije on Węża Midgardu wielkiego Jormungandra, lecz zginie zatruty jego jadem (wikipedia).

Z książek o Thorze polecamy "Długi mroczny podwieczorek dusz" i "Amerykańskich Bogów" .

19:35 Nie znamy szczegółowych przepisów w piłce ręcznej, ale sędziowie naszym zdaniem przekręcili Francuzów - nie uznali ich bramki i gwizdnęli faul... Niemca.

Wcześniej Francuzi frajersko stracili piłkę i heroicznie ją odzyskali.

19:30 W drugim półfinale czwarta pięciominutowa część dogrywki. Niesamowity mecz.

A "Z czuba" wraca do korzeni, na początku stroną o wdzięcznym tytule prettydanish.com . Są na niej ładne Dunki.

19:25 Zaczynamy od prywaty i przypomnienia relacji sprzed miesiąca:

Prowadzone są negocjacje w sprawie relacjonowania turnieju mężczyzn (w styczniu), na których Polacy mają nawet szanse na medal. Negocjacje prowadzi nasz zdrowy rozsądek z naszym pędem do relacjonowania wszystkiego co się da. Na ostateczną decyzję wpływ będzie miał niedzielny finał pań. Używając terminologii krykieta (nie w sensie znaczeniowym)- to będzie tak zwany test-mecz. Będzie też polski akcent, czyli dwójka sędziowska z Polski prowadząca to wspaniałe spotkanie .

Więc to nie jest tak, że obudziliśmy się z ręką w nocniku i zaczęliśmy relacjonować piłkę ręczną, bo tak. To była część starannie przemyślanego planu, którego celem jest ostateczne przejęcie kontroli nad światem.