Sport.pl

Piłka ręczna. Tałant Dujszebajew nadal będzie prowadził reprezentację Polski?

Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, nie wyklucza, że Tałant Dujszebajew nadal będzie selekcjonerem naszej reprezentacji.
- Wszystkie decyzje podejmowałem ja i to ja ponoszę za nie odpowiedzialność. Powiedziałem o tym prezesowi Andrzejowi Kraśnickiemu od razu po meczu. On poprosił, abym się jeszcze zastanowił. Ale taka jest moja decyzja. Jestem dumny, że mogłem pracować z tą wspaniałą drużyną i życzę powodzenia mojemu następcy - tłumaczy Dujszebajew.

Co na to prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki? - Nie mam w zwyczaju podejmować tak istotnych decyzji, ani przyjmować tego typu oświadczeń w pomeczowych emocjach. Oficjalnie nie dostałem żadnej informacji o dymisji. Trener po meczu podszedł do mnie i powiedział, że po prostu nie wytrzymuje napięcia, ale nie chciałem z nim rozmawiać na korytarzu na tak poważny temat. Potem dotarły do mnie wieści z konferencji prasowej, jednak jeszcze raz podkreślam, przede wszystkim chce się teraz spotkać ze szkoleniowcem i na spokojnie z nim porozmawiać - wyjaśnia szef ZPRP.

Co dalej z trenerem i polską piłką ręczną?

Przypomnijmy, że Dujszebajew z Polską otarł się o olimpijskie podium na igrzyskach w Rio de Janeiro, gdzie zajęliśmy czwarte miejsce. Z naszą kadrą miał pracować do 2020 roku. Za cel stawiał sobie odmłodzenie zespołu i przygotowanie go tak, by w optymalnej formie był już na igrzyska w Tokio. Po niedzielnym remisie z Białorusią w Płocku (27:27) szkoleniowiec ogłosił, że poda się do dymisji. Tylko punkt zdobyty w trzech z sześciu meczów eliminacji ME 2018 przekreśla nasze szanse na grę w chorwackim turnieju. A brak występu w nim oznacza bardzo trudną drogę do finałów MŚ 2019, na których trzeba być i zagrać dobrze, by zapewnić sobie walkę o Tokio w jednej z imprez eliminacyjnych.

Więcej o:
Komentarze (12)
Piłka ręczna. Tałant Dujszebajew nadal będzie prowadził reprezentację Polski?
Zaloguj się
 • pull_up_terrain_ahead

  Oceniono 16 razy 12

  No, to dobrze świadczy o rozsądku tego Kraśnickiego. 4. miejsce na Olimpiadzie to wielkie osiągnięcie. Teraz niestety zawodnicy byli w gorszej formie a Białoruś jest w historycznym cugu. Dujszebajew to najwyższa półka swiatowa, nie ma lepszych od niego.

 • dr_dundersztyc

  Oceniono 8 razy 2

  Mam nadzieję, że przekona jeszcze Dujszebajewa, aby wstrzymał się z decyzją przynajmniej do meczu z Rumunią w ERGO-Arenie. Eliminacje się nie skończyły, Polska jest NADAL w grze (wbrew medialnym pogrzebom niedokształconych dziennikarzy), a trener powinien się rozliczyć przy braku awansu na Mistrzostwa Europy.

 • lech2011

  Oceniono 5 razy 1

  A czy prezes rozważa jakiekolwiek inne posunięcie niż zwolnienie trenera ?
  Coś się rzeczywiście robi dla szczypiorniaka ?
  Czy szczypiorniak cokolwiek zawdzięcza związkowi ?

 • darek7262

  0

  Zmienić Kraśnickiego i trenera.

 • kot2ka

  Oceniono 2 razy 0

  Dujszebajew.ma świętą racje że olewa takich dziadów i nie będzie się rozdrabniał i wstydzić za nich.!!! Swoją zawodniczą i trenerską karierą nie zasłużył sobie na takie upokorzenie ze strony tych szmaciarzy !!! Żeby z honorem wyjść z tej sytuacji powinien zrobić to co zapowiedział i wypiąć d.... na takich patałachów !!!!

 • Piotr Cupok

  Oceniono 5 razy -1

  Tu się nie da już NIC zrobić-to DRUŻYNA gra przeciwko trenerowi!To nie czasy ZSRR!

 • darek7262

  Oceniono 7 razy -3

  Czy Pan Kraśnicki nie widział co się dzieje w piłce ręcznej,że po boisku słania się kilku otyłych panów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX