Sport.pl

Białoruś - Polska. Klęska polskiej reprezentacji. Awans na ME 2018 mocno się oddalił

Polscy piłkarze ręczni przegrali z Białorusią (23:32) i bardzo mocno skomplikowali sobie szanse na awans na mistrzostwa Europy 2018. To trzecia porażka podopiecznych Tałanta Dujszebajewa w tych eliminacjach.
32 : 23
Informacje
El. ME 2018 piłkarzy ręcznych - Mecze Polaków
Czwartek 04.05.2017 godzina 17:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Białoruś
15
17
32
Polska
10
13
23
Po dwóch jesiennych porażkach z Serbią (32:37) i Rumunią (23:28) polscy piłkarze ręczni zajmowali ostatnie miejsce w grupie eliminacyjnej do mistrzostw Europy w Chorwacji. By realnie liczyć się w walce o awans na przyszłoroczny turniej w Chorwacji, Polska musiała wygrać z Białorusią i w czwartek w Mińsku, i w niedzielę w Płocku. Niestety potknęła się już na pierwszym kroku, choć została wzmocniona czterema zawodnikami, których zabrakło na styczniowych mistrzostwach świata we Francji - Michałem Jureckim, Karolem Bieleckim, Krzysztofem Lijewskim i Kamilem Syprzakiem.

Cała czwórka, podobnie jak cały zespół, w Mińsku zawiodła. Zespół Tałanta Dujszebajewa radził sobie tylko w pierwszym kwadransie. Potem gospodarze odskoczyli na cztery bramki i nie dali się już dogonić. Zbyt wolna gra w ataku, słaba obrona, niewykorzystane kontrataki - to wszystko sprawiło, że do przerwy przegrywaliśmy już 10:15.

W drugiej połowie gra naszej drużyny nie była lepsza. Syprzak nie trafiał z koła, Bielecki pierwszy rzut oddał po niespełna 50 minutach gry. Co więcej, szybko grających zawodników z pola wspomagał świetnie dysponowany bramkarz, Iwan Mackiewicz, który został wybrany najlepszym piłkarzem tego meczu.

Do końca eliminacji Polakom zostały trzy mecze. Ten najbliższy już w niedzielę z Białorusią w Płocku. Niestety nawet trzy zwycięstwa nie zagwarantują naszej reprezentacji udziału w przyszłorocznych mistrzostwach Europy.

Awans na turniej wywalczą dwie drużyny z każdej grupy oraz jedna najlepsza z trzeciego miejsca.

Więcej o:
Komentarze (22)
Białoruś - Polska. Klęska polskiej reprezentacji. Awans na ME 2018 mocno się oddalił
Zaloguj się
 • spectator_zm

  Oceniono 19 razy 17

  Specjalnie przemęczyłem się i obejrzałem ten mecz, by się przekonać, czy ta reprezentacja ma jeszcze jakieś szanse na sukcesy, czy czeka ją otchłań "mroków średniowiecza". Niestety, tylko to drugie.
  Widać wyraźnie, ze w obecnym kształcie jest już dosczętnie wypalona i nie ma szans na jakąkolwiek odbudowę. Zawiedli, i to najbardziej, powołani awaryjnie Lijewski i Bielecki - ich występ to dno!
  Niewiele też pomógł, a właściwie nic nie pomógł, powrót Michała Jureckiego i innych kontuzjowanych podczas MŚ zawodników. Żal było na to patrzeć...
  Ja tam złudzeń nie mam. W najbliższych latach o męskiej piłce ręcznej możemy zapomnieć. Dujszebajew może sobie wmawiać do woli, że potrzebuje czasu, by odbudować tę drużynę, ale prawda jest taka, że nie mamy w ogóle zaplecza w postaci zdolnych juniorów. Przegrywają wszystko co można - bez szans na awans gdziekolwiek. I z czego tu budować?
  Jesteśmy głęboko w czarnej dupie!

 • szaja25

  Oceniono 17 razy 15

  Stara gwardia się zużyła, a następców nie ma, niestety.

 • lina555

  Oceniono 10 razy 10

  No właśnie, coś pękło, może nie ma co liczyć na magię nazwisk, a bardziej na wytrenowanie schematów, ale to już na następną imprezę! Wenta, wróć!!!

 • 23tryt

  Oceniono 8 razy 8

  zadziwiające, jak w krótkim czasie ekipa będącą o mały włos finalistą IO stoczyła się na dno bez żadnych nadziei na zmianę czegokolwiek przez najbliższe 5-10 lat

 • mer-llink

  Oceniono 6 razy 6

  To nie tragedia narodowa. To popularne narodowe złudzenie:
  Kibice i dziennikarze wmawiaja sobie (i nam), że Polska tytanem jest w co najmniej 2 grach w piłkę: w kopana i w ręczną.
  Nie jest.
  Czasem trafiają się nam dobre passy, ale tak futbol, jak handball sa u nas w kraju na miernym poziomie. Zawsze były. I zawsze będa. A to dlatego, że nasi stratedzy sportowi żyli, żyją i pewnie będa żyć w scenariuszu "załapać się do najbliższych mistrzostw Czegokolwiek" (Europy.... świata.....). I jak to przypadkiem osiagną, siadają znów w foteliki i zaniedbuuja pracę u podstaw: z juniorami, z młodzikami, w szkołach. Po prostu tego nie umieją. Są w tych dziedzinach bezwładni i niezdolni. Nie ogarniają myślą dłuzszych orzebiegów, szerszych horyzontów niż "aby do najbliższej imprezki" (bo do tego trzeba mieć organy zdolne do myślenia).

 • zebrzec

  Oceniono 4 razy 4

  krew zalewa gdy się czyta komenty typu: zmienić trenera czy Wenta wróć! Nie ma kim grać, złota ekipa sie wypalila, odeszła...20 lat chudych przed nami:(... nie ma zaplecza...juniorzy dno...pojęli niedizleini kibice???

 • zebrzec

  Oceniono 3 razy 3

  przepraszam, ktos się łudził????

 • yosemitesam

  Oceniono 2 razy 2

  To zupełnie odwrotnie jak u nożnych, reprezentacja dołowała tyle lat, by wreszcie dołączyć do światowej czołówki. U ręcznych z kolei mocno stoimy w rozgrywkach klubowych, gdzie ligowi kopacze o takich sukcesach dalej mogą jedynie pomarzyć.

 • grupalakatuz

  Oceniono 1 raz 1

  A może zatrudnić dżikondzadze zachtecadze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX