Sport.pl

MŚ we Francji. Kontuzja Mariusza Jurkiewicza w meczu z Argentyną

Złe wiadomości docierają do nas z Hiszpanii. Mariusz Jurkiewicz, najbardziej doświadczony zawodnik w kadrze prowadzonej przez Tałanta Dujszebajewa, nabawił się urazu w towarzyskim meczu z Argentyną. Pod znakiem zapytania może stać jego występ na rozpoczynających się już 11 stycznia mistrzostwach świata we Francji.
26 : 26
Informacje
Turniej towarzyski w Irun -
Niedziela 08.01.2017 godzina 11:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
10
16
26
Argentyna
13
13
26
W samej końcówce spotkania z Argentyną (26:26) Jurkiewicz po rzucie upadł boleśnie na bark. Od razu dał sygnał, że nie jest w stanie kontynuować gry.

Nie wiadomo jeszcze, jak poważny jest uraz występującego na pozycji środkowego rozgrywającego Jurkiewicza. Pewne jednak jest, że jego brak na francuskim turnieju byłby ogromną stratą dla reprezentacji.

Zespół przechodzi największą od lat przebudowę. Spośród 19 zawodników, których Dujszebajew powołał na towarzyski turniej w Irun, ostatni test przed MŚ, aż 11 graczy nigdy nie wystąpiło na imprezie rangi mistrzowskiej.

Jurkiewicz ma być jednym z liderów kadry na mistrzostwach świata. Dla niego turniej we Francji może być jedenastym tej rangi. "Kaczka" zagrał na dużych imprezach dla drużyny narodowej 52 spotkania i rzucił w nich 85 goli.

Biało-czerwoni w Irun rozegrali trzy towarzyskie spotkania - z Hiszpanią, Katarem i Argentyną. Żadnego nie wygrali, odnotowując dwie porażki i jeden remis. Po turnieju Tałant Dujszebajew ma podać ostateczny skład kadry, który pojedzie na MŚ.

We Francji biało-czerwoni rywalizować będą w grupie A. Zmierzą się z gospodarzami, Rosją, Brazylią, Japonią i Norwegią.

Piękna radość polskich skoczków po historycznym Turnieju Czterech Skoczni [ZDJĘCIA]


Więcej o: