Rosja
Skład Anna Sedojkina, Wiktoria Kalinina, Tatiana Erochina, Anna Wiachirewa, Jekaterina Atkowa, Jekaterina Marennikowa, Polina Gorszkowa, Olga Akopian, Irina Bliznowa, Jekaterina Bobrownikowa, Ludmiła Postnowa, Jekaterina Ilina, Daria Dmitriewa, Maja Petrowa, Jelena Sliwinskaja, Anna Sen
Polska
Skład Kinga Achruk, Joanna Drabik, Weronika Gawlik, Marta Gęga, Agnieszka Jochymek, Monika Kobylińska, Agnieszka Kocela, Katarzyna Kołodziejska, Karolina Kudłacz-Gloc, Patrycja Kulwińska, Karolina Siódmiak, Monika Stachowska, Małgorzata Stasiak, Anna Wysokińska, Karolina Zalewska, Aleksandra Zych
Polska przegrała z drużyną gospodarzy Rosją 25:27 (11:11) w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego piłkarek ręcznych do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, który rozpoczął się w Astrachaniu.
Drużyna Kima Rasmussena postawiła się faworyzowanym gospodyniom. Co prawda Polki rozpoczęły od trzech straconych goli, ale szybko odrobiły stratę - m.in. dzięki bramkarce Annie Wysokińskiej oraz 20-letniej Monice Kobylińskiej, która zdobyła kilka ważnych bramek. Gospodynie grały wyjątkowo niepewnie, ale "biało-czerwone" nie do końca potrafiły to wykorzystać. Do przerwy było po 11.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. W zespole rosyjskim świetnie radziła sobie doświadczona Ludmiła Postnowa, dla Polski bramki zdobywały m.in. Karolina Siódmiak oraz ze skrzydła Karolina Kudłacz-Gloc. W tym czasie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk.

O porażce Polek zdecydowała końcówka meczu. Na minutę przed końcem, przy stanie 25:25 Polki zmarnowały trzy ostatnie okazje strzeleckie - z rzutu karnego przestrzeliła Siódmiak, a świetne sytuacje zmarnowały Monika Stachowska i Agnieszka Jochymek. W ostatnich niemal sekundach rywalki odpowiedziały zaś dwoma trafieniami.

"Biało-czerwone" wciąż jednak liczą się w walce o wyjazd na igrzyska. W sobotę o 16 zmierzą się ze Szwecją, w niedzielę o tej samej godzinie zagrają z Meksykiem. Do Rio de Janeiro pojadą dwie najlepsze drużyny.

Kiedyś to były koszulki! Jak zmieniały się stroje Polaków?