ME piłkarzy ręcznych 2016. Polska - Białoruś 32:27. MVP Jurecki, ale Daszek też zasłużył [OCENY]

Michał Jurecki rozegrał przeciw Białorusi świetny mecz i zasłużenie zdobył tytuł MVP. Ale według nas na takie samo wyróżnienie zasłużył Michał Daszek, a wysoko oceniamy jeszcze kilku kolegów najlepszej dwójki. W środę o godz. 20.30 Polska zagra z Chorwacją. Relacja na żywo w Sport.pl

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

BRAMKARZE:

Sławomir Szmal: 5

Grał do 43. minuty, zszedł z 11 obronami na 27 rzutów (41 proc.), odbił jednego karnego. Bardzo dobry występ.

Piotr Wyszomirski: 3+

Wszedł w 43. minucie, przy wyniku 25:16. Odbił cztery z 15 rzutów, miał 27 proc. skuteczności.

ROZGRYWAJĄCY:

Krzysztof Lijewski: bez oceny

Przez kontuzję nadgarstka grał tylko w obronie, na boisku spędził dziewięć minut, czyli za krótko, by go ocenić.

Michał Szyba: 5

Bardzo dobrze poradził sobie w roli podstawowego zawodnika na prawym rozegraniu. Sześć goli na dziewięć rzutów, do tego aż cztery asysty, jeden przechwyt i jeden błąd kroków.

Rafał Gliński: 3+

Powalczył i w obronie, i w ataku, ale w statystykach nie zaistniał, a grał w sumie sporo, 25 minut.

Bartosz Konitz: bez oceny

Grał zbyt krótko, by go ocenić

Michał Jurecki: 6

Był absolutnie wszędzie. Rzucał ze środka, z lewego rozegrania, z koła, z karnego, skończył kontrę, którą przeprowadził sam, przechwytując piłkę i pędząc z nią przez całe boisko. Do zapisu 9/11 dorzucił pięć asyst. Znakomity!

Karol Bielecki: 3-

Słabszy mecz naszego bombardiera. Dwa gole na osiem rzutów, do tego dwie asysty.

Piotr Chrapkowski: 4+

Dobry w obronie, dodatkowo częściej włączał się do ataku, rzucił dwa gole na trzy próby.

SKRZYDŁOWI:

Michał Daszek: 6

Trzy piękne gole ze skrzydła, po jednym z kontry i po zbiegnięciu na koło, w sumie 5/5, 100 proc. skuteczności! Do tego dwie cudowne asysty na koło do Jureckiego i wywalczony karny. Wielki mecz skrzydłowego, który wcześniej nie potrafił się odnaleźć.

Jakub Łucak: bez oceny

Grał zbyt krótko, by go ocenić.

Przemysław Krajewski: 3

Po świetnym meczu z Francją zagubił się z Norwegią i przeciw Białorusi się nie odnalazł. Na boisku przez 28 minut, a można było odnieść wrażenie, że grał bardzo krótko. Tylko jedna bramka na dwa rzuty.

Adam Wiśniewski: 4+

Dynamiczny i w ataku, i w obronie. Dwa gole na trzy rzuty, asysta.

OBROTOWI:

Kamil Syprzak: 4

Zaczął źle od faulu w ataku i przegranego pojedynku z Sałdacenką. Później dużo lepszy. W sumie 3/5, jedna asysta i jeden przechwyt.

Piotr Grabarczyk: 4+

W obronie twardy, z jednym wykluczeniem i dwoma przechwytami. Dwa razy "zaplątał" się w ataku na tyle fajnie, że rzucił bramki.

Maciej Gębala: bez oceny

Dostał od trenera 10 minut, głównie w ataku, choć w końcówce walczył i w obronie. Szkoda, że zmarnował dobre podanie od Bieleckiego i nie rzucił gola w sytuacji sam na sam z Sałdacenką. Ale cieszy, że wreszcie naprawdę zadebiutował w turnieju. Oceny nie będzie, bo jednak grał zbyt krótko.