Final Four Ligi Mistrzów. Cudowna interwencja Tomasza Rosińskiego nagrodzona [WIDEO]

W meczu o trzecie miejsce podczas Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych Tomasz Rosiński popisał się fantastyczną interwencją, która uchroniła mistrzów Polski przed stratą bramki. Ofiarne zagranie zawodnika Vive Tauron Kielce zostało docenione przez organizatorów i internautów.

Po przegranym półfinale z Barceloną kielczanie w niedzielę stoczyli zażarty pojedynek z THW Kiel o miano trzeciej drużyny w Europie. Zawodnicy nie odpuszczali na krok i walczyli z ogromnym poświęceniem. Doskonałym potwierdzeniem tego jest Tomasz Rosiński, który na początku połowy meczu popisał się fantastyczną interwencją.

Vive w 37. minucie grało w osłabieniu, dlatego trener postanowił bramkarza zastąpić graczem z pola. Niestety kielczanom nie udało się w tej akcji zdobyć gola, ponieważ bramkarz rywali obronił rzut skrzydłowego. Następnie szybko podniósł piłkę i rzucił ją w stronę pustej bramki, w której piłka ostatecznie nie wylądowała, bo Rosiński wskoczył w pole bramkowe i czubkami palców wybił piłkę na aut.

Spektakularną interwencję docenili organizatorzy turnieju, którzy umieścili ją na piątym miejscu w rankingu najlepszych parad turnieju. W zestawieniu, na czwartym miejscu znajdziemy obronę Sławomira Szmala.

Po raz drugi w historii kieleccy piłkarze ręczni zostali trzecią drużyną Europy. W niedzielę w Lanxess Arena w Kolonii Vive Tauron pokonało marzący o zwycięstwie w całym Final Four THW Kiel 28:26.