MŚ piłkarzy ręcznych. Hiszpanie rywalem Polaków, Francuzi w finale

Hiszpanie przegrali z Francuzami 22:26 (14:18) i będą rywalem Polaków w meczu o brązowy medal na mistrzostwach świata w Katarze. Polacy w meczu półfinałowym przegrali z Katarem 29:31. Relacja w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE w niedzielę od godziny 14.30.

Mecz mistrza olimpijskiego Francji z obrońcą tytułu mistrza świata Hiszpanią stał na bardzo wysokim poziomie. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Canellas. Początek był wyrównany - Hiszpanie prowadzili 4:3, ale od tamtego momentu to Francuzi byli skuteczniejsi i szybko stworzyli sobie bezpieczną przewagę nad swoimi rywalami. Pierwsza połowa meczu skończyła się prowadzeniem Francji 18:14.

Drugą połowę meczu lepiej rozpoczęli Hiszpanie, a Francuzi długo nie potrafili pokonać bramkarza rywali. Hiszpanie mimo słabszej postawy rywali w drugiej połowie nie zdołali odrobić strat i zagrają z Polakami o brązowy medal. Bohaterem okazał się francuski bramkarz Thierry Omeyer, który fantastycznie bronił. Rywalem Francuzów w finale będą reprezentanci Kataru, którzy pokonali Polaków 31:29.