Sport.pl

Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Zmiana w polskiej drużynie przed meczem ze Szwecją

24 : 20
Informacje
MŚ piłkarzy ręcznych 2015 - 1/8 finału
Poniedziałek 26.01.2015 godzina 16:30
Wyniki szczegółowe
1 poł
2 poł
Wynik
Polska
10
14
24
Szwecja
11
9
20
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Szmal, Wyszomirski, Krajewski, Orzechowski, Bielecki, Rojewski, Wiśniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Grabarczyk, Jurkiewicz, Masłowski, Syprzak, Daszek, Szyba, Chrapkowski
Szwecja
Skład: M. Andersson, Sjoestrand, Persson, Olsson, K. Andersson, Kaellman, L. Karlsson, Ekberg, T. Karlsson, Fahlgren, Petersen, Barud, Oestlund, Zachrisson, Nilsson, Nielsen
Piotr Masłowski zastąpił Krzysztofa Lijewskiego w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych w Katarze. W poniedziałek biało-czerwoni grają ze Szwecją o ćwierćfinał mundialu i szanse na igrzyska olimpijskie. Początek meczu o godz. 16.30, relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl.
Ta zmiana wydawała się pewna od sobotniego wieczoru, gdy już w 3. minucie meczu z Danią kontuzji doznał rozgrywający Krzysztof Lijewski. Wystąpił w tym pojedynku po kilku dniach przerwy, podczas których sztab medyczny starał się wyleczyć mu uraz kolana. Teraz okazało się, że problem jest ze stopą.

- Krzysiek zerwał mięsień, przywodziciel palucha, umiejscowiony między pierwszym a drugim palcem śródstopia. Spowodowało to obrzęk, który ma wpływ na inne mięśnie stopy. To zupełnie nowa kontuzja - powiedział cytowany przez oficjalną stronę Związku Piłki Ręcznej w Polsce lekarz kadry Rafał Markowski. W niedzielę kilka godzin spędził z Lijewskim w klinice w Dausze.

Lijewskiego czeka dłuższa, być może nawet ponadmiesięczna przerwa w grze.

Trener Michael Biegler zdecydował, że zastąpi go Piotr Masłowski, 27-letni rozgrywający Azotów Puławy. Dotychczas w kadrze narodowej wystąpił 18 razy, zdobywając 16 bramek. Jest on jedynym rezerwowym zawodnikiem z pola dostępnym na miejscu. W stolicy Kataru jest bowiem jeszcze bramkarz Marcin Wichary. Każdy zespół w trakcie turnieju może dokonać dwóch zmian.

Brak Lijewskiego to podstawowy, ale nie jedyny kłopot przed poniedziałkowym meczem ze Szwecją. W spotkaniu z Danią kontuzji nabawili się też skrzydłowy Robert Orzechowski oraz rozgrywający Piotr Chrapkowski i Mariusz Jurkiewicz. Lekarz kadry narodowej twierdzi, że najbardziej prawdopodobny jest występ tego ostatniego. Urazy Orzechowksiego i Chrapkowskiego wymagają bowiem dłuższego leczenia.

Mecz Polska - Szwecja w poniedziałek o godz. 16.30. Relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl.

Nowa hala, znani sędziowie

Po raz pierwszy na katarskim mundialu Polacy zagrają w poniedziałek w hali, w której jeszcze nie występowali - to mogąca pomieści 7,7 tys. widzów Ali Bin Hamad Al Attiya Arena w dzielnicy Dauchy - Al. Sadd,

Spotkanie ze Szwecją poprowadzą słoweńscy arbitrzy Nenad Krstic i Peter Ljubic. Para ta sędziowała już biało-czerwonym na tych mistrzostwach - wtorkowy, wygrany przez Polskę 26:25 mecz z Rosją.

Więcej o: