Piłka ręczna. Polacy lepsi od Słowacji w sprawdzianie przed mistrzostwami świata

Polscy piłkarze ręczni pokonali reprezentantów Słowacji 28:20 (15:10) w pierwszym meczu Christmas Cup, który rozgrywany jest w katowickim Spodku. W poniedziałek Polacy zagrają z Czechami.

W meczu ze Słowacją nie zagrał Michał Jurecki, rozgrywający Vive Tauron Kielce, który narzeka na lekki uraz i jest oszczędzany przez trenera Michaela Bieglera. W składzie zabrakło też Piotra Wyszomirskiego, Bartłomieja Jaszki, Roberta Orzechowskiego, Przemysława Krajewskiego i Rafała Przybylskiego.

Polacy prowadzili już od samego początku spotkania. Pierwszą akcję Słowaków zatrzymał Szmal, a chwilę później po kontrataku pierwszy punkt dla reprezentacji zdobył Krzysztof Lijewski. Szybko odpowiedział Marek Kovacek i był remis 1:1. Kolejne dwie bramki zdobył Michał Daszek, ale po chwili Słoweńcy doprowadzili do wyrównania. Polacy byli stroną przeważającą ale po 22 minutach gry był remis 10:10. Wtedy Polacy powrócili do gry z kołem i gra w wykonaniu naszych reprezentantów wyglądała znacznie lepiej. Polacy zdobyli pięć bramek z rzędu i zakończyli pierwszą połowę prowadząc 15:10.

Druga połowa spotkania zaczęła się także od bramki dla Polski, a jej autorem był Chrapkowski. Słoweńcy ani przez chwilę nie zbliżyli się w drugiej połowie do Polaków i mecz zakończył się zwycięstwem naszych reprezentantów 28:20. Po wygranej ze Słowacją w następnym meczu reprezentanci Polski zagrają z Czechami, a potem z Węgrami.

Christmas Cup w Katowicach to dla podopiecznych Michaela Bieglera przedostatni sprawdzian przed styczniowymi mistrzostwami świata w Katarze. Turniej Christmas Cup będzie miał jeszcze jeden bardzo istotny dla Polski aspekt - jest tzw. test eventem (turniejem testowym) przed MEN's EHF EURO 2016, które w styczniu 2016 roku odbędą się w Polsce. Jedna z grup tego turnieju swoje mecze będzie rozgrywała właśnie w katowickim Spodku.