Sport.pl

Alina Wojtas opuszcza Lublin. Zagra w Norwegii

Po pięciu latach gry w Lublinie piłkarka ręczna MKS Selgros Alina Wojtas postanowiła zmienić otoczenie. Wszystko wskazuje na to, że ta utalentowana zawodniczka będzie występowała w przyszłym sezonie w słynnym Larvik HK.
Ta obdarzona bardzo dobrymi warunkami fizycznymi (191 cm wzrostu) i "atomowym" wprost rzutem 26-letnia rozgrywająca jest wychowanką Olimpii Nowy Sącz. Potem występowała w AZS AWFiS Gdańsk, skąd - w 2009 roku trafiła do Lublina. Z zespołem znad Bystrzycy wywalczyła cztery tytuły mistrza Polski. Ostatni w minioną sobotę, kiedy to lublinianki w piątym finałowym meczu pokonały Zagłębie Lubin i po raz 17. w historii lubelskiego klubu wywalczyły złoto. Po tym wydarzeniu zawodniczka oświadczyła, że był to jej ostatni mecz w barwach MKS Selgros i żegna się z klubem. Gdzie zagra, nie chciała zdradzić, ale na klubowej stronie internetowej Larvik HK jest jej zdjęcie, na którym z dumą prezentuje koszulkę z numerem dwa tej norweskiej drużyny. Skądinąd wiadomo, że w ubiegłym tygodniu gościł w Lublinie prezes tego klubu i trener Ole Gustav Gjekstad.

To jest Alinomania. Moda na Alinę WojtasSportowo będzie to niewątpliwy awans Wojtas. Larvik HK jest bardzo utytułowanym zespołem. Aktualny mistrz Norwegii, podobnie do lubelskiego klubu, "hurtowo" gromadzi złote medale i do tej pory wywalczył ich już 16. Natomiast zdecydowanie lepiej od MKS prezentują się osiągnięcia Norweżek na arenie międzynarodowej. Larvik HK w 2011 roku wygrał Ligę Mistrzów, dwukrotnie (2005 i 2008) triumfował w Pucharze Zdobywców Pucharów, zdobył też - podobnie jak lublinianki - Puchar EHF (1996). Z pewnością duży wpływ na wybór Norwegów miała postawa Wojtas na ostatnich mistrzostwach świata, gdzie Polska wywalczyła czwarte miejsce, a rozgrywająca biało-czerwonych zagrała kilka bardzo dobrych spotkań. Jej gra na tyle przypadła do gustu fanom, że w Lublinie wytworzyła się swego rodzaju "Alinomania". Piłkarka stała się bardzo popularna. - Taka zmiana barw klubowych jest naturalną koleją rzeczy - mówi Bogusław Trojan, komisarz PGNiG Superligi, członek zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce. - Po to się trenuje, aby grać jak najlepiej, a w Europie nie ma lepszych warunków do podnoszenia swoich umiejętności niż w Norwegii. Alina jest nie tylko bardzo dobrą, ale i rozsądną zawodniczką, więc myślę, że sobie w nowym otoczeniu poradzi. Trzymam za to kciuki. Liczę też na to, że reprezentacja Polski przez kilka najbliższych lat będzie z niej miała wiele pożytku.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU