Sego, Wichary, Morawski - Eklemović, Ghionea, Góralski, Jurkiewicz, Kavas, Lijewski, Milas, Nenadić, Nikcević, Piechowski, Toromanović
Omeyer, Siffert, Mesnard - Accambray, Bonnefond, Ribeiro, Dolenec, Gaber, Gajić, Grebille, Guigou, Gutfreund, Hmam, Kavticnik, Simonet, Tej
Trener Manolo Cadenas dziękuje kibicom za wsparcie

Trener Manolo Cadenas dziękuje kibicom za wsparcie (Fot. Tomasz Niesłuchowski / Agencja Gazeta)

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali w rewanżowym pojedynku francuski Montpellier AHB 28:23 (13:10) i awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzów nafciarze rozegrają u siebie. Ich rywalem będzie THW Kiel.
Rewanżowy pojedynek w Orlen Arenie do złudzenia przypominał pierwsze starcie we Francji. Nafciarze zaczęli znakomicie. Świetnie funkcjonowała obrona, znakomicie bronił Marin Sego (tylko w pierwszej połowie miał 10 skutecznych interwencji). Ale nafciarze mieli jeszcze jedną silną broń - kontrataki, po których bramki zdobywał najskuteczniejszy w pierwszej części gry, zdobywca pięciu bramek Ivan Nikcević. Po sześciu minutach nafciarze wypracowali pięciobramkową przewagę nad rywalami (7:2). Niestety, nie zdołali jej utrzymać i po kwadransie Francuzi odrobili część strat.

W porównaniu z pierwszym pojedynkiem obu drużyn o wiele lepiej w bramce Montpellier spisywał się Thierry Omeyer. Ale prawdziwy kłopot nafciarze mieli z Argentyńczykiem Diego Simonetem, dzięki któremu rywale doszli nafciarzy na jedną bramkę (w 21. min 10:9). Płocczanie nie pozwolili rywalom na więcej, którzy na przerwę schodzili, wygrywając 13:10.

Wielu obserwatorów sporo by dało, by taką różnicą bramek zakończył się ten pojedynek. Ale Francuzi po przerwie nie dawali za wygraną. Płocką defensywę straszyli Vid Kavticnik, Dragan Gajić, Michael Guigou, ale nafciarze cały czas pilnowali wyniku, trzymając rywali na dystans dwóch bramek, trzech bramek. Przełamanie nastąpiło w 45. minucie spotkania, kiedy pierwsze trafienie w tym meczu zaliczył Petar Nenadić. Od tego momentu doszło do wymiany ciosów, obie drużyny grały bramka za bramkę, którą lepiej wytrzymali płocczanie. Znakomite zawody rozegrał drugi z płockich skrzydłowych Valentin Ghionea, który w drugiej połowie zdobył sześć bramek, a w całym meczu osiem. Kiedy na dziesięć minut przed końcem spotkania podopieczni Manolo Cadenasa wyszli na pięć bramek przewagi, niesieni dopingiem blisko 5,5 tys. widzów nafciarze nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa i awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Orlen Wisła Płock - Montpellier AHB 28:23 (13:10)

Orlen Wisła: Sego - Nikcević 6, Jurkiewicz 2, Milas 1, Nenadić 1, Eklemović 3, Lijewski 3, Kavas, Ghionea 8, Syprzak 1, Toromanović 3

Montpellier: Omeyer - Borges 2, Simonet 4, Tej 3, Accambray, Grebille 2, Dolenec, Guigou 5, Ribeiro, Gutfreund, Gaber, Kavticnik 4, Bonnefond, Gajić 3, Hmam