Skład: Wichary (5/20)*, Wyszomirski (1/13)* - Jaszka (1), Lijewski (3), Kuchczyński, Tkaczyk (2), Bielecki, Wiśniewski (2), B. Jurecki (5), M. Jurecki (1), Tłuczyński (4), Jurkiewicz (2), Szyprzak (2), Kwiatkowski, Zaremba, Orzechowski (3)

* strzały obronione/strzały oddane przez rywala
Macedonia
Skład: Ristowski (19/43)*, Angelow (0/1)* - Manaskow, Stoiłow (1), Aluszowski (4), K. Lazarow (9), Mitkow, Jonowski, Angelowski, Temelkow (4), Mirkulowski (2), Markoski (1), Mojsoski, Mojsowski (4), Dimowski (1), F. Lazarow (1)

- Macedończycy na pewno byli dziś do ogrania. Ale nie z taką pierwszą połową - powiedział po meczu kapitan reprezentacji Polski Grzegorz Tkaczyk. Porażką z Macedonią (25:27) Polska mocno ograniczyła swoje szanse na awans do półfinału.
Grzegorz Tkaczyk, rozgrywający reprezentacji Polski, kapitan drużyny

- Znowu przespaliśmy pierwszą połowę, daliśmy sobie odskoczyć na zbyt dużo bramek. W drugiej połowie znowu zaczęliśmy walczyć, tak jak powinniśmy. Dzięki temu zaczęliśmy odrabiać straty, ale dziś się to nie udało. Wielka szkoda, bo Macedończycy na pewno byli dziś do ogrania. Ale nie z taką pierwszą połową. Szanse na półfinał są już tylko teoretyczne, choć sam już nie wiem czy jeszcze są. Ale to, co sędziowali arbitrzy, to był kabaret. Nie pozwolili nam dojść do Macedończyków. To było żenujące.

Bogdan Wenta, trener reprezentacji Polski

- Zakładamy, że w tak ważnym dla nas meczu przede wszystkim nie możemy pozwolić odskoczyć przeciwnikowi i mamy walczyć o każdą piłkę, a znowu rozmywa się nam to pięć, sześć minut. Dobrze, że potem walczymy, choć kilka sytuacji też nie wykorzystaliśmy. Szkoda ich. Podporządkowaliśmy się jednak stylowi tego meczu, takiemu chaosowi.

To nie są jednak żadne usprawiedliwienia, mówiliśmy o tym, że nawet jak będą grać nasz hymn, to na trybunach będą buczeć. Nasuwa się spostrzeżenie, że w końcu taką imprezę trzeba zrobić w Polsce. A wtedy można żądać wszystkiego. Nie chcę rozwijać tematu sędziów, bo znowu powiedzą, ze Wenta znów coś o tym gada.

Marcin Wichary, bramkarz reprezentacji Polski

- To mógł być trzeci mecz z rzędu, w którym po przespanej pierwszej połowie pokazujemy charakter i odrabiamy straty, że potrafimy wrócić do gry. Niestety, dziś się nie udało. Miałem jednak wrażenie, że dziś Macedończykom, którzy grali jak u siebie, pomagały nie tylko ściany.

Zvonko Shundovski, trener Macedonii

- To dla nas wielka rzecz wygrać z taką drużyną jak Polska. Tym bardziej, że ciężko było nam się podnieść po przegranym sobotnim meczu z Danią.

Bartosz Jurecki: » Zawaliliśmy pierwszą połowę. Znów

Komentarze (65)
  • jerzyk444

0

Wsystko fajnie, słabo rzucaliśmy, ale są granice drukowania... Ilu mistrzostw zostało zdobytych przez mecze gdzie ktoś grał słabo, ale jednak wygrał?

• Gość: kibic

Oceniono 17 razy 3

To sędziowie kierowali ręką Jaszki gdy trafił w sytuacji sam na sam w głowę bramkarza? Albo oni skierowali piłkę po rzucie Lijewskiego w środek bramki? To oni rzucali w siedzącego na parkiecie bramkarza? To oni marnowali kontry seryjnie? To sędziowie sprawiali, że rzuty naszych rozgrywających były blokowane przez przeciwników? Trochę honoru Panowie, to był blamaż i tyle. Czas odmłodzić kadrę, bo sporej części graczy nie chce się biegać, wracać po stracie i wola rozkładać ręce lub dyskutować z sędziami :(

• doriano123

Oceniono 10 razy -8

Błędne koło. Nikt nie będzie inwestował w sport o tak dużym polu sędziowskiej interpretacji więc poziom fatalny. Po nieudanych akcjach celebrują swoje oburzenie jak juniorzy. Gdzie powrót? Nie warto tego oglądać. Umrze śmiercią naturalną.

• gzres_l

Oceniono 13 razy -1

Jak cienkim trzeba byc, by sie sedziami tlumaczyc. Wasze sukcesy sie skonczyly. By miec sukcesy, trzeba byc solidnym sportowcem od poczatku do konca. Szarpiac sie przez pare minut w meczu pokazujecie, ze slabi z Was zawodnicy i koniec. Narzekanie na sedziowanie tylku utwierdza w tym przekonaniu. Krotko mowiac panie Tkaczyk, koncz Wasc wstydu oszczedz i przygotuj sie, ze z Niemcami znowu Was sedziowie skrzywdza LOL.

• Gość: CV

Oceniono 7 razy 5

a mnie najbarzdiej denerwowal fakt ...ze praktycznie gralismy z pusta bramka !!!co strzal to bramka a jak juz chwytali bramkarze to stzraly po blokach!!NIE MA WENTA BANKU INFORMACJI ?!!LAZAROWICZ KARNE STRZELA W LEWY ROG BRAMKARZA!!!!!NIKT TEGO NIE WIDZIAL!!!

• hanysek.0

Oceniono 11 razy -5

Żenada. Jak my wygrywamy, wiadomo jesteśmy lepsi. Jak przegrywamy: sędziowie, publiczność nas nie kocha i w ogóle spisek. Tkaczyk powinien mieć imię Kali nie Grzegorz.

• Gość: assanti

Oceniono 10 razy 6

uważam piłkę ręczną z asport prymitywny i toporny, jednak czasem go oglądając zauważyłem , że kiedy sędziują ci dwaj ryży Islandczycy, to stosunek faulów jest zwykle jakieś 4:1 na naszą niekorzyść, przy innych sędziach 50%-50%. I tak już na kolejnych mistrzostwach. Czy aby ci panowie wzbudzają w naszych zapaśnikach taką agresję, czy też "widzą grę z udziałem naszej reprezentacji inaczej"?

• tacx

Oceniono 4 razy -2

trzeba powiedzieć to wprost. Organizator też za free takiego turnieju nie zorganizuje. reczna nie jest sportem który utrzymuje się głównie z reklam - tu potrzeba jeszcze widzów na hali. Wywalając macedończyków z turnieju mielibyśmy puste hale. ten kto wczoraj widział mecz niemców ten zobasczył też puste krzesła. Serbia, macedonia to biedne kraje gdzie nie każdego stać na bilet więc największe obłożenie jest na meczach serbów, macedończyków, chorwatów. eliminacja kogokolwiek z tych drużyn nikomu nie jest na rękę po prostu. W niemczech pomagano niemcom i duńczykom. W szwecji skandynawom a w chorwacji chorwatom. Wenta ma 100% racji tylko za tym nie stoi jakiś międzynarodowy spisek tylko po prostu księgowe słupki. jak będzie impreza w PL to będą gwizdać dla Polaków i tyle.

• munmarc

Oceniono 1 raz 1

Mam jedno pytanie: Czy Serbia zajmując czwarte miejsce w mistrzostwach europy będzie miała zapewniony udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Londynie?