Skład: Wichary (5/20)*, Wyszomirski (1/13)* - Jaszka (1), Lijewski (3), Kuchczyński, Tkaczyk (2), Bielecki, Wiśniewski (2), B. Jurecki (5), M. Jurecki (1), Tłuczyński (4), Jurkiewicz (2), Szyprzak (2), Kwiatkowski, Zaremba, Orzechowski (3)

* strzały obronione/strzały oddane przez rywala
Macedonia
Skład: Ristowski (19/43)*, Angelow (0/1)* - Manaskow, Stoiłow (1), Aluszowski (4), K. Lazarow (9), Mitkow, Jonowski, Angelowski, Temelkow (4), Mirkulowski (2), Markoski (1), Mojsoski, Mojsowski (4), Dimowski (1), F. Lazarow (1)

- Macedończycy na pewno byli dziś do ogrania. Ale nie z taką pierwszą połową - powiedział po meczu kapitan reprezentacji Polski Grzegorz Tkaczyk. Porażką z Macedonią (25:27) Polska mocno ograniczyła swoje szanse na awans do półfinału.
Grzegorz Tkaczyk, rozgrywający reprezentacji Polski, kapitan drużyny

- Znowu przespaliśmy pierwszą połowę, daliśmy sobie odskoczyć na zbyt dużo bramek. W drugiej połowie znowu zaczęliśmy walczyć, tak jak powinniśmy. Dzięki temu zaczęliśmy odrabiać straty, ale dziś się to nie udało. Wielka szkoda, bo Macedończycy na pewno byli dziś do ogrania. Ale nie z taką pierwszą połową. Szanse na półfinał są już tylko teoretyczne, choć sam już nie wiem czy jeszcze są. Ale to, co sędziowali arbitrzy, to był kabaret. Nie pozwolili nam dojść do Macedończyków. To było żenujące.

Bogdan Wenta, trener reprezentacji Polski

- Zakładamy, że w tak ważnym dla nas meczu przede wszystkim nie możemy pozwolić odskoczyć przeciwnikowi i mamy walczyć o każdą piłkę, a znowu rozmywa się nam to pięć, sześć minut. Dobrze, że potem walczymy, choć kilka sytuacji też nie wykorzystaliśmy. Szkoda ich. Podporządkowaliśmy się jednak stylowi tego meczu, takiemu chaosowi.

To nie są jednak żadne usprawiedliwienia, mówiliśmy o tym, że nawet jak będą grać nasz hymn, to na trybunach będą buczeć. Nasuwa się spostrzeżenie, że w końcu taką imprezę trzeba zrobić w Polsce. A wtedy można żądać wszystkiego. Nie chcę rozwijać tematu sędziów, bo znowu powiedzą, ze Wenta znów coś o tym gada.

Marcin Wichary, bramkarz reprezentacji Polski

- To mógł być trzeci mecz z rzędu, w którym po przespanej pierwszej połowie pokazujemy charakter i odrabiamy straty, że potrafimy wrócić do gry. Niestety, dziś się nie udało. Miałem jednak wrażenie, że dziś Macedończykom, którzy grali jak u siebie, pomagały nie tylko ściany.

Zvonko Shundovski, trener Macedonii

- To dla nas wielka rzecz wygrać z taką drużyną jak Polska. Tym bardziej, że ciężko było nam się podnieść po przegranym sobotnim meczu z Danią.

Bartosz Jurecki: » Zawaliliśmy pierwszą połowę. Znów

Komentarze (65)
  • Gość: Kibice !!!

Oceniono 29 razy 17

Sedziowie to ch*** i nie powinni sedziowac w takim meczu ! Wysłac ich do meczow drugiej ligi. To co dzis gwizdali w tym meczu to jest smieszne, nic tylko sie osmieszyli !! Zall bylo patrzec na to co si dzieje na boisku !!! Nedza i tyle mozna powiedzieć !! A wy Polacy jestescie i tak ogromni ! Wielkie brawa za te wszystkie mecze, szkoda ze sie nie udało, ale cóż nie tylko walka zadecydowala o dzisjeszym wyniku tego meczu ! jeszcze raz wielkie brawa dla was !!

• falco2009

Oceniono 17 razy 13

Na jednej z powtórek widac było jak Polak robił wszystko , żeby nie mieć kontaktu z Macedońcem i skutecznie go zablokował .Macedończyk zasymulował uderzenie w twarz i dwie minuty dla Polak gotowe. To nie jest inteligentne drukowanie? Zanim wrócił na boisko ,.kolejny Polak dostał dwie minuty. Rzecz oczywista - przypadek sprzyjający gospodarzom

• geoooeg

Oceniono 19 razy 11

Kiedy czytam co niektórzy piszą to nie wierzę. Przecież gdyby nasi wykorzystali swoje sytuacje to by nie było problemu. Nie chcę bronić sędziów bo nikt nie jest idealny, ale w tym wypadku festiwali nieskuteczności.
    Ot powód przegranej...

• ka-mi-la789

Oceniono 16 razy 8

To sędziów wina, że co drugi rzut trafiał w nogi macedońskiego bramkarza (ewentualnie w słupek)?

• ronin-teraz-zarejestrowany

Oceniono 11 razy 7

Chłopaki ten mecz przegrali w szatni. Po przerwie już nie udało im się odrobić strat bo w końcu musiał nadejść taki którego nie uda się wygrać tylko w drugiej połowie.

Inna sprawa to sędziowie z Islandii. Już wyznaczenie ich na mecz z Danią było skandalem, bo to tak jakby Niemcom gwizdał Austriak i było tam wiele kontrowersyjnych sytuacji. Jednak to co ci panowie robili dzisiaj to naprawdę był kabaret. Ostatni raz coś takiego widziałem w 1995 roku kiedy w ramach rozgrywek o mistrzostwo Warszawy w piłke ręczną graliśmy z inną podstawówką a mecz gwizdał nauczyciel WFu z ich szkoły.

• Gość: assanti

Oceniono 10 razy 6

uważam piłkę ręczną z asport prymitywny i toporny, jednak czasem go oglądając zauważyłem , że kiedy sędziują ci dwaj ryży Islandczycy, to stosunek faulów jest zwykle jakieś 4:1 na naszą niekorzyść, przy innych sędziach 50%-50%. I tak już na kolejnych mistrzostwach. Czy aby ci panowie wzbudzają w naszych zapaśnikach taką agresję, czy też "widzą grę z udziałem naszej reprezentacji inaczej"?

• jorn

Fakt, było wydrukowane i to inteligentnie, czyli nie cały czas jednostronnie, tylko w kluczowych momentach, kiedy straty malały do 2-3 bramek. Ale też z drugiej strony, nasi zawodnicy dali okazję do drukowania, bo gdyby podobnie jak w meczu ze Szwecją sami nie zawalili pierwszej połowy, nie musieliby strat odrabiać.

• Gość: CV

Oceniono 7 razy 5

a mnie najbarzdiej denerwowal fakt ...ze praktycznie gralismy z pusta bramka !!!co strzal to bramka a jak juz chwytali bramkarze to stzraly po blokach!!NIE MA WENTA BANKU INFORMACJI ?!!LAZAROWICZ KARNE STRZELA W LEWY ROG BRAMKARZA!!!!!NIKT TEGO NIE WIDZIAL!!!

• Gość: kibic

Oceniono 13 razy 5

Kabaret to urządzili sobie Orzechowski, Jurkiewicy, Jaszka, B. Jurecki, Tłuczyńskj i Wiśniewski (i może kogoś jeszcze pominąłem) pudłując z kontr jeden na jednego (czyli na bramkarza). Macedończycy jakoś nie udłowali, a nasi zmarnowali co najmniej 10 takich szans. Nie mówiąc już o tym, że biegali za wolno do kontr - Macedończycy zdążyli za każdym razem wrócić. Nasi natomiast nie nadążali za nimi.
    Zwalanie na sędziów własnej niefrasobliwości, braku pomysłów, ciągłych pudeł, strat jak ta przy podaniu Jaszki do Lijewskiego w I połowie nie jest w porządku.