Piłka ręczna

• Historyczny transfer w polskiej lidze. 13-latek dołączył do drużyny kobiet

Historyczny transfer w polskiej lidze. 13-latek dołączył do drużyny kobiet

Młyny Stoisław Koszalin ma ostatnio powody do zadowolenia. Nie dość, że klub przełamał złą passę, to na ten moment znajduje się w grupie mistrzowskiej. W czwartek ogłosił kolejną ważną decyzję dla funkcjonowania drużyny. Zdecydował się na dość niecodzienny transfer. Do ekipy dołączy nastoletni chłopiec. W ten sposób koszaliński zespół chce pomóc mu w powrocie do zdrowia. "To prawdziwy WOJOWNIK" - czytamy.

• Dramat Industrii Kielce. Dwie sekundy do końca i stało się to

Dramat Industrii Kielce. Dwie sekundy do końca i stało się to

Industria Kielce zremisowała 36:36 z THW Kiel w meczu 11. kolejki Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski przegrywali niemal przez całe spotkanie, a gdy wreszcie wyszli na prowadzenie, to wypuścili je z rąk. Rywale ostatnią bramkę zdobyli zaledwie kilka sekund przed końcową syreną. - Jestem rozczarowany, że nie wygraliśmy tego meczu - przyznał bramkarz Industrii Andreas Wolff na antenie Eurosportu.

• Polska może zorganizować kolejną wielką imprezę! Święto dla całego kraju

Polska może zorganizować kolejną wielką imprezę! Święto dla całego kraju

Potwierdziły się medialne spekulacje. Polska będzie starać się o organizację mistrzostw Europy w piłce ręcznej w 2026 roku. - Złożyliśmy aplikację wspólnie z Czechami i została oceniona jako "bardzo dobra" - przekazał w rozmowie z TVP Sport prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański. To kolejna wielka impreza w piłce ręcznej, która może odbyć się w najbliższym czasie w naszym kraju.

• Zawodnik polskiego klubu opuścił areszt. Wiadomo, co dalej

Zawodnik polskiego klubu opuścił areszt. Wiadomo, co dalej

W ostatnich godzinach francuskie i polskie media obiegły informacje, że Benoit Kounkoud, zawodnik Industrii Kielce i mistrz Europy z kadrą "Les Bleus" trafił do aresztu pod zarzutem usiłowania gwałtu na kobiecie w jednym z klubów nocnych w Paryżu. Okazuje się, że skrzydłowy jest już na wolności, co potwierdza jego prawnik. Wiadomo też, czy Kounkoud przyznaje się do winy i postawionych mu zarzutów. Mamy też komunikat ze strony prokuratury.

• Mistrz Europy bohaterem skandalu. Polski klub komentuje

Mistrz Europy bohaterem skandalu. Polski klub komentuje

W środowy poranek dotarły do nas szokujące wieści z Francji. Benoit Kounkoud, prawoskrzydłowy Industrii Kielce trafił do aresztu z podejrzeniem usiłowania gwałtu na jednej z kobiet w klubie nocnym w Paryżu. Zawodnik został też przesłuchany przez tamtejszą policję. Industria postanowiła odnieść się do sprawy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowym. Jeżeli zawodnikowi zostaną postawione zarzuty, to najpewniej klub rozwiąże z nim kontrakt, ważny do 2026 roku.

• Zawodnik polskiego klubu zatrzymany! Szokujące zarzuty

Zawodnik polskiego klubu zatrzymany! Szokujące zarzuty

Kilka dni temu Francuzi zostali mistrzami Europy w piłce ręcznej. W finale pokonali Danię 33:31. Niedługo po tym meczu doszło do skandalicznych wydarzeń z udziałem jednego z reprezentantów Francji, który na co dzień gra w Industrii Kielce. Benoit Kounkoud wpadł w wielkie tarapaty. Zdaniem lokalnych mediów zawodnik został zatrzymany przez policję pod zarzutem usiłowania gwałtu.

Jest oficjalna decyzja ws. "gigantycznego skandalu" w półfinale ME

Półfinał ME piłkarzy ręcznych Francja - Szwecja stał na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie Francuzi wygrali, ale to nie byłoby możliwe, gdyby nie niesamowity gol z rzutu wolnego zdobyty w ostatniej chwili przez Elohima Prandiego. Zdaniem Szwedów ta bramka była zdobyta nieprawidłowo i po meczu złożyli oficjalny protest do europejskiej federacji. Ta nie potrzebowała wiele czasu na podjęcie decyzji.

• 'Gigantyczny skandal' w półfinale ME w piłce ręcznej. Sędziowie nie skorzystali z VARu

"Gigantyczny skandal" w półfinale ME w piłce ręcznej. Sędziowie nie skorzystali z VARu

Za nami fantastyczne spotkanie półfinału mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Francja wygrała 34:30 ze Szwecją, mimo że na chwilę przed końcem meczu przegrywała 26:27. Wtedy niesamowitą bramkę na wagę dogrywki strzelił Elohim Prandi. Tylko, czy jego trafienie na pewno padło zgodnie z zasadami? Pojawiły się duże wątpliwości. Szwedzi są pewni, że nie. Czują się oszukani i składają oficjalny protest.

• Będzie finał marzeń na ME w piłce ręcznej. Mistrzowie zagrają z mistrzami

Będzie finał marzeń na ME w piłce ręcznej. Mistrzowie zagrają z mistrzami

Prowadzeni dopingiem swoich kibiców niemieccy szczypiorniści nie dali rady reprezentacji Danii. Aktualni mistrzowie świata wygrali z Niemcami 29:26 w półfinale mistrzostw Europy i to oni zagrają w wielkim finale z Francją. Duńczycy do przerwy mieli problem z przejściem obrony rywali, ale w drugiej połowie zdecydowanie poprawili poziom swojej gry.

• Kosmiczny półfinał ME w piłce ręcznej. Było już 17:11. Potem ten rzut i dogrywka [WIDEO]