ME w pływaniu. Alicja Tchórz z rekordem Polski, Adam Peaty z rekordem świata

Alicja Tchórz pobiła rekord Polski i awansowała do finału wyścigu na 50 m stylem grzbietowym na pływackich mistrzostwach Europy w Glasgow. Rekord świata pobił Brytyjczyk Adam Peaty, który zdobył złoty medal na 100 m stylem klasycznym.

Alicja Tchórz awansowała do niedzielnego finału wyścigu na 50 m stylem grzbietowym. Polka zajęła czwarte miejsce w półfinałach, a czasem 27,72 pobiła rekord Polski. Porzedni był gorszy aż o 0,33 sekundy i od roku należał do Aleksandry Urbańczyk.

Fenomenalny Peaty

Adam Peaty po raz kolejny udowodnił, że jest geniuszem stylu klasycznego. Brytyjczyk w finale wyścigu na 100 metrów osiągnął czas 57,00 i ustanowił tym samym nowy rekord świata. Poprzedni (z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro) także należał do niego i był gorszy o 0,13 sekundy.

Na drugim miejscu ukończył inny Brytyjczyk, James Wilby. Brązowy medal powędrował zaś do Rosjanina, Antona Czupkowa.

Kolesnikow pobił Tancocka

Rekord świata pobił w sobotę także Kliment Kolesnikow. Rosjanin wygrał wyścig na 50 m stylem grzbietowym i osiągnął czas 24,00. Poprzedni rekord (gorszy o 0,04 sekundy) należał od dziewięciu lat do Liama Tancocka.

Jeśli znasz stare piosenki, ten quiz będzie dla ciebie łatwizną. Inni mogą mieć problem
1/100Co zbierała bohaterka piosenki "Już nie ma dzikich plaż" śpiewanej przez Irenę Santor?
  • Ford Fiesta Active Cup Ford Fiesta Active Cup - zakończono Puchar i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu!
  • Ford Fiesta Active Cup Półmetek Mistrzostw Polski w kitesurfingu
  • Radosław Kawęcki zdobył złoty medal mistrzostw świata na krótkim basenie na dystansie 200 m stylem grzbietowym Pływanie. Radosław Kawęcki wicemistrzem Europy!