ME w pływaniu. Alicja Tchórz zdobyła srebrny medal. Polka gorsza tylko od rewelacyjnej Katinki Hosszu

Alicja Tchórz zdobyła srebrny medal w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym podczas pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kopenhadze. W finale Polka uzyskała czas 26,09, a lepsza od niej była tylko Węgierka Katinka Hosszu.

Alicja Tchórz nie uchodziła przed wyścigiem na 50 metrów stylem grzbietowym za jedną z faworytek. Taką na pewno była zaś Katinka Hosszu, która ostatecznie osiągnęła czas 25,95 i zdobyła kolejny złoty medal do swojej kolekcji. W stolicy Danii to jej szósty złoty krążek – w stylu grzbietowym i zmiennym nie miała sobie równych.

Jedyną zawodniczką, która przez długi czas dotrzymywała tempa Węgierki, była Alicja Tchórz. Polka okazała się od rywalki gorsza tylko o 0,14 sekundy, co pozwoliło jej zdobyć srebrny medal. Na ostatnim stopniu podium stanęła Maaike De Waard z Holandii, która zakończyła z czasem 26,40.

Medal Tchórz jest trzecim polskim krążkiem na tej imprezie. Wcześniej Na 200 m stylem grzbietowym drugi był Radosław Kawęcki, a trzecie miejsce w stylu dowolnym zajęła męska sztafeta 4x50 m.

Paweł Janas w "Wilkowicz Sam na Sam": Nie ma co zazdrościć Adamowi Nawałce, trzeba się cieszyć, że wreszcie doszliśmy do takiego pułapu