Pływanie. Juraszek piąty sprinterem świata

MICHAEL SOHN/AP

Paweł Juraszek pobił rekord Polski i zajął piąte miejsce w finale 50 metrów stylem dowolnym na mistrzostwach świata w Budapeszcie. Do medalu zabrakło mu 0,04 sekundy.

Rok temu Paweł Juraszek z czasem 22,50 zajmował 35. miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Teraz, poprawiając ten wynik o ponad sekundę (21,47) i bijąc rekord Polski, został piątym sprinterem świata.

Do trzeciego Banjamina Prouda z Wielkiej Brytanii zabrakło mu tylko 0,04 sekundy. Złoty medal zdobył Amerykanin Caeleb Remel Dressel (21,15), który wyprzedził Bruno Fratusa z Brazylii (21.27).

To największy sukces Juraszka w karierze. W tym roku zdobył jeszcze złoty medal na mistrzostwach Polski w Lublinie (21,68).

• Ford Fiesta Active Cup Ford Fiesta Active Cup - zakończono Puchar i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu!
  • Ford Fiesta Active Cup Półmetek Mistrzostw Polski w kitesurfingu
  • Radosław Kawęcki zdobył złoty medal mistrzostw świata na krótkim basenie na dystansie 200 m stylem grzbietowym Pływanie. Radosław Kawęcki wicemistrzem Europy!