Paweł Korzeniowski nie zdobędzie medalu.

W kwalifikacjach ostatniego dnia rozgrywanych w Dubaju mistrzostw świata w pływaniu, Paweł Korzeniowski zajął dopiero dziewiąte miejsce na swoim koronnym dystansie 200 metrów stylem motylkowym i nie zobaczymy go w wieczornym finale.

Płynący w ostatniej serii kwalifikacji, rozstawiony z najlepszym rezultatem Paweł Korzeniowski, zdecydowanie przegrał z rewelacyjnym Laszlo Csehem.

Rezultat osiągnięty przez Polaka (1:53,78) dał mu dziewiąte miejsce w eliminacjach. Z ostatnim czasem do finału zakwalifikował się drugi z naszych reprezentantów. Marcin Cieślak wyprzedził Pawła Korzeniowskiego o 0,01 sekundy.

Do wieczornego finału zakwalifikował się Radosław Kawęcki. Na swoim koronnym dystansie, 200 metrów stylem grzbietowym pochodzący z Zielonej Góry zawodnik osiągnął szósty rezultat (1:51,90). Kwalifikacje wygrał niezawodny na tych mistrzostwach Ryan Lochte (1:50,25).