Sport.pl

Brąz Kawęckiego na zakończenie pływackiego pucharu świata w Berlinie

Brąz Radosława Kawęckiego, oraz czwarte miejsca Pawła Korzeniowskiego i Konrada Czerniaka, były największymi sukcesami polskich reprezentantów w drugim dniu zawodów pucharu świata rozgrywanych w Berlinie.
Wszytsko na temat pływania czytaj na plywacy.com  »

Radosław Kawęcki na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym zdobył brązowy medal zawodów pucharu świata. Osiągnięty przez zawodnika z Zielonej Góry czas 1:52,42 jest lepszy od wymaganego do pokonania podczas grudniowych mistrzostw Polski minimum, uprawniającego do startu w mistrzostwach świata w Dubaju.

Wyścig wygrał rekordzista świata, Arkady Vyatchanin , który jako jedyny uporał się z granicą 1:50, płynąc wyścig w 1:49,48.

Dzisiejsze starty Polaków przyniosły nam jeszcze jeden czas lepszy od minimum. Paweł Korzeniowski , płynąc na torze obok zwycięzcy wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym, Paula Biedermanna , zajął czwarte miejsce w bardzo dobrym czasie 1:45,01.

Czwarte miejsce Korzeniowskiego zdublował Konrad Czerniak , płynąc 100 metrów stylem motylkowym w 51,80.

Niestety, ostatnie miejsce w finałowym wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym zajął ostatni ze startujących dzisiaj Polaków, Łukasz Wójt (1:58,80). W tym samym wyścigu, najlepszy rezultat dnia osiągnął lider pucharu świata, Brazylijczyk Thiago Pereira (1:52,81).

Komplet zwycięzców z drugiego dnia zawodów:

Panowie:

* 1500m dowolnym: Job Kienhuis (NED) 14:40.11

* 200m dowolnym: Paul Bidermann (GER) 1:44.36

* 100m klasycznym: Stanislav Lakhtyukhov (RUS) 58.47

* 100m motylkowym: Evgeny Korotyshkin (RUS) 50.75

* 50m grzbietowym: Peter Marshall (USA) 23.44

* 200m zmiennym: Thiago Pereira (BRA) 1:52.81

* 50m dowolnym: Roland Schoeman (RSA) 21.01

* 200m grzbietowym: Arkady Vyatchanin (RUS) 1:49.48

Panie:

* 100m dowolnym: Femke Helskerk (NED) 51,95

* 50m klasycznym: Yulia Efimova (RUS) 30.16

* 400m zmiennym: Julia Smith (USA) 4:29.09

* 100m grzbietowym: Femke Helskerk (NED) 57,72

* 200m motylkowym: Elaine Breeden (USA) 2:05.38

* 400m dowolnym: Angie Bainbridge (AUS) 4:02.82

* 200m klasycznym: Sally Foster (AUS) 2:20.82

* 100m zmiennym: Hinkelien Schreuder (NED) 59.29

* 50m motylkowym: Therese Alshammar (SWE) 25.28

Pływacki puchar świata przenosi się teraz do stolicy Rosji- Moskwy, gdzie zawody odbędą się już 2 i 3 listopada.

Korzeniowski drugi w Berlinie  »


Więcej o: