11.08.2010 18:53
A A A
Pływanie

Pływanie (Fot. Domenico Stinellis AP)

Katarzyna Wilk (Jordan Kraków) z czasem 55,15 zajęła ósme miejsce w finale pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. Po raz kolejny na tych mistrzostwach rekord życiowy poprawił Marcin Tarczyński.
W finałowym wyścigu z udziałem Katarzyny Wilk, najlepsza okazała się Brytyjka Francesca Halsall - 53,58. Srebrny medal zdobyła Białorusinka Aliaksandra Herasimenia - 53,82, a brązowy Holenderka Femke Heemskerk - 54,12.

Siódme miejsce w finałowym wyścigu na 200 m stylem zmiennym z czasem 2.00,81 zajął Marcin Tarczyński. Zawodnik Polonii Warszawa ponownie poprawił swój rekord życiowy. Zwyciężył faworyt gospodarzy Laszlo Cseh -1.57,73. Srebrny medal zdobył Austriak Markus Rogan - 1.58,03, a brązowy Brytyjczyk Joe Roebuck - 1.59,46.

Wszystko o pływaniu znajdziesz na Plywacy.com »