Mistrzostwa Europy w pływaniu: Kiepskie wyniki Polaków

Spośród startujących w poniedziałkowych eliminacjach reprezentantów Polski, tylko Alicja Tchórz przyniosła naszej kadrze powód do dumy. Pozostali polscy zawodnicy popłynęli kiepsko i nie zobaczymy ich ani w półfinałach, ani w finałach rozgrywanych pierwszego dnia konkurencji.
Alicja Tchórz (2:11,57) zakwalifikowała się do wieczornego półfinału z trzecim czasem ustępując tylko dwóm wspaniałym grzbiecistkom, Gemmie Spofforth (2:10,00), oraz Elizabeth Simmonds (2:10,91). Karolina Urbańska i Klaudia Naziębło zajęły odpowiednio 25 i 2 miejsce w eliminacjach.

Słabo spisali się nasi średniodystansowcy. Na dystansie 400 metrów stylem dowolnym, Przemysław Stańczyk zajął w eliminacjach 10 miejsce (3:51,22) i nie udało mu się awansować do wieczornego finału konkurencji. Jeszcze gorzej wypadli Maciej Hreniak (18 miejsce), Krzysztof Pielowski (20 miejsce) i Mateusz Sawrymowicz (27 miejsce).

Finał z udziałem rekordzisty świata Paula Biedermanna, Yannicka Agnela i Nikity Lobintseva zapowiada się pasjonująco.

Polska sztafeta 4x100m stylem dowolnym płynąca w składzie Czerniak, Gąsior, Tarczyński, Korzeniowski zajęła dopiero 10 miejsce w eliminacjach (3:20,70) i odpadła z dalszej rywalizacji. Wygrali płynący w rezerwowym składzie Francuzi (3:13,12).